Zęby bolały prezesa. KKP Bydgoszcz przegrało bardzo ważne spotkanie u siebie [zdjęcia]

Tomasz Malinowski
Akademiczki z Białej Podlaskiej (czerwone stroje) w meczu niedzielnym wykazywały więcej zaangażowania w grze. Fot. Tomasz Czachorowski
Podopieczne trenera Mariusza Raczkowskigo straciły w niedzielę ważne punkty na własnym boisku. W tabeli sytuacja zespołu jest niewesoła.

KKP Bydgoszcz - AZS Biała Podlaska

KKP BYDGOSZCZ - AZS BIAŁA PODLASKA 0:2 (0:1)

Bramki: Klaudia Lefeld (38), Jolanta Bujalska (60).
KKP: Palińska - Pawłowska, Mrozek, J. Dalesz-czyk, G. Daleszczyk I - Raczkowska (65. Krę-peć), Lewandowska (65. Brzykcy), Machnacka (80. Zakrzewska), Makowska (80. Kamińska) - Kryszak (46. Babińczuk), Sieradzka.Sędziowała: Emilia Szymula (Mazowiecki ZPN).
Bydgoskie piłkarki były faworytem tego spotkania, lecz nie udźwignęły tej roli.

Od pierwszego gwizdka drużyna zagrała źle. Z minuty na minutę oddawała inicjatywę. Sama nie próbowała zepchnąć akademiczki do obrony. Nerwowość powodowała wiele nieporozumień.

Gdy wydawało się, że przerwa dla piłkarek Mariusza Raczkowskiego będzie właściwym momentem, aby dokonać kilku istotnych korekt, Joanna Da-leszczyk wycofała piłkę do własnej bramkarki. Uczyniła to jednak zbyt lekko (i nonszalancko). Futbolówkę przejęła Le-feld i, kładąc na murawę Annę Palińską, uzyskała dla przyjezdnych prowadzenie.

12. Stilon Gorzów 14 3 12-48

Po zmianie stron wydawało się, że gospodynie zaatakują z impetem. Szybko wyrównają, a potem postarają się o kolejne bramki. Nic z tych rzeczy; zawodniczki miejscowe zadziwiały nieporadnością. - Zęby bolały patrząc z wysokości trybun na grę mojego zespołu - żalił się Szymon Kowalik, wiceprezes klubu.

Już w pierwszym kwadransie po przerwie drużyna AZS postarała się podwyższyć prowadzenie. Bujalska uderzyła bezpośrednio z rzutu rożnego i przy biernej postawie bloku defensywnego piłka zatrzepotała w siatce.

Pozostałe wyniki 14. kolejki: Czarni - 1.FC Katowice (2) 11:0, GOSiR - Łęczna 0:6, AZS Wrocław - Stilon 3:1, Zagłębie - Olimpia 3:1, Mitech - Medyk 1:3.

Porażka ze Stomilem

W minioną niedzielę odbyły się spotkania 12. kolejki, 1. ligi kobiet (grupa północna). Przedstawiciel regionu, Unifreeze Górzno uległ na własnym boisku KKP Stomilowi Olsztyn 1:3 (1:1). Bramkę zdobyła Julia Brzozowska.

UNIFREEZE: Anna Strawa (ż) - Elendt, Brzozowska (ż), Gaweł, Ossowska - Siwicka, Głąb, Bagińska (76. Deruś), Hossa (83. Wszeborowska) - Kopińska (cz.), A. Bała.

Pozostałe rezultaty 12. kolejki: Błękitni Stargard Szczeciński - UKS SMS Łódź 0:6, Sportowa Czwórka Radom - Zamłynie Radom 2:2, Sztorm Gdańsk - Medyk II Konin 2:0, Praga Warszawa - Polonia Poznań 2:2.

Druga liga kobiet

W miniony weekend odbyły się mecze 11. kolejki 2. ligi kobiet (grupa 4. - K-PZPN).
WSG/KKP II Bydgoszcz - GSS Grodzisk Wielkopolski 2:2 (2:2). Bramki dla bydgoszczanek: Anita Brzykcy 2 (38, 45).
KKP II: Rybacka - Kamińska (80. Różańska), Kafka, Krępeć (46. Wierzbowska), Andrzejewska - Babińczuk, Gugała, Zakrzewska (80. Boińska), Brzykcy (59. Mazanowska) - Głuszczyk (85. Dembska), Przybylska.

Pozostałe wyniki: Polonia Środa Wielkopolska - Tucholanka Tuchola 4:2, Górnicza Konin - Noteć Inowrocław 2:0, Victoria SP 2 Sianów - GOSRiT Luzino 6:0, Olimp Gościno - ZTKKF Stilon II Gorzów Wielkopolski 4:1.

W trzeciej lidze kobiet

Odbyły się mecze 14. terminu 3. ligi kobiet (K-PZPN). Rezultaty: Mustang Wielgie - Viking Aleksandrów Kujawski 3:0, Gwiazda-Kania Toruń - KKP Chełmża 1:4, Zjednoczeni Kaczory - GOKSiR Start Pruszcz Pomorski 3:5, Spójnia Women Białe Błota - Wisła-Hacom Pędzewo 3:0 (walkower). Mecz: KS Unifreeze II Górzno - Olimpia Grudziądz odbył się w środę (22 kwietnia). Pauza - Włocławska Akademia Piłkarska Włocławek.

11. Wisła-Hacom Pędzewo 12 5 4-44

Następne spotkania (15. termin) zaplanowano 25-26 kwietnia: Olimpia - Zjednoczeni (sobota, 25 kwietnia, godz. 10 - jesienią 0:7), Viking - WAP Wł. (s. 12 - 1:0), Start - Gwiazda-Kania (s. 14 - 0:3), Chełmża - Mustang (n. 14 - 1:0). Pauza - Spójnia Women i Unifreeze II.