W styczniu na przeważającym obszarze Polski średnia miesięczna temperatura powietrza powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Na południu i zachodzie możliwa temperatura w zakresie normy.
Miesięczna suma opadów atmosferycznych najprawdopodobniej będzie się zawierać w normie, zaś na północy kraju, w tym w Toruniu i Bydgoszczy, powyżej normy.
W lutym, zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce, powinny kształtować się powyżej normy wieloletniej.
To też może Cię zainteresować
W marcu na terenie całego kraju średnia temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie wyższa niż notowana w latach 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna zawierać się w zakresie normy.
Z kolei w kwietniu, zarówno miesięczna temperatura powietrza, jak i suma opadów atmosferycznych, najprawdopodobniej będą się zawierać w zakresie średniej z wielolecia.
* Prognozę przygotował Zakład Analiz Meteorologicznych i Prognoz Długoterminowych Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB.
