Jednak na scenie Opery Nova w Bydgoszczy czekał na Zbigniewa Wodeckiego symbolicznie oświetlony mikrofon - jakby artysta miał przed nim stanąć i zaśpiewać.
Jest już w krainie wiecznego koncertowania
Waldemar Malicki spontanicznie zagrał utwór "Zacznij od Bacha" i skomentował, że pan Zbigniew jest już "w krainie wiecznego koncerotwania, przy Bachu". W tle wyświetlono czarno-białe zdjęcie legendarnego piosenkarza.
Tak pożegnaliśmy wielkiego artystę. Reakcja publiczności? To długie owacje na stojąco. Wyszło pięknie!
Zbigniew Wodecki, piosenkarz, muzyk, żywa legenda. Śpiewał swoje największe przeboje, ale też grał.
Był jednym z najbardziej znanych polskich piosenkarzy. Ale również kompozytorem, aktorem, prezenterem telewizyjnym i instrumentalistą - gra na skrzypcach, trąbce i fortepianie. Urodził się w 1950 roku w Krakowie.
- Im człowiek więcej umie, tym mu się potem lżej pracuje - mówił kilka lat temu w Bydgoszczy podczas jednego z wywiadów udzielanego "Gazecie Pomorskiej". - Najgorszy jest ten okres, gdy mu się wydaje, że posiadł już wszystkie rozumy, że jest najlepszy na świecie. Wszyscy przez to przechodzimy. Są tacy ludzie, którzy po jakimś czasie uczą się pokory i zauważają, ile nie umieli do tej pory, a niektórzy są przekonani o tym, że są dalej świetni po tych paru latach i... się kończą. Tak to bywa w naszym fachu. Im więcej człowiek umie i słucha tej muzyki, tym więcej ma świadomości, ile jeszcze powinien się nauczyć.
Śpiewający Muzyk
Przypomnijmy, Zbigniew Wodecki znany jest z przebojów "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Zacznij od Bacha", "Z Tobą chcę oglądać świat", "Oczarowanie", "Opowiadaj mi tak" i "Izolda", jak również, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, dzięki polskim wersjom utworów z filmów animowanych "Pszczółka Maja" oraz "Rudolf czerwononosy Renifer".
Zwycięzcy Złotej Setki Pomorza i Kujaw [zdjęcia]
Czy wiecie, że swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku pięciu lat? Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał między innymi z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa.
Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na festiwalu w Opolu. Odniósł sukcesy na wielu festiwalach - Rostock, Praga, Słoneczny Brzeg i Sopot. W Słonecznym Brzegu w 1984 roku zdobył nagrodę za wykonanie piosenki bułgarskiej.
Występował w kabarecie z Zenonem Laskowikiem. Sam o sobie mówił, że jest "śpiewającym muzykiem". Pan Zbigniew marzył także o promowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd" i "Twoja droga do gwiazd". To nie wszystko, był również jednym z jurorów w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami" (od I do XII edycji).
40 lat pracy było za nim
Artysta swój jubileusz czterdziestolecia pracy artystycznej obchodził w zeszłym roku. Gdyby żył cykl jego koncertów jeszcze trwałby.