Złoty dublet florecistek Budowlanych Toruń w mistrzostwach Polski

Marika Chrzanowska od lat kolekcjonuje medale mistrzostw Polski.
Marika Chrzanowska od lat kolekcjonuje medale mistrzostw Polski. archiwum
Marika Chrzanbowska indywidualną mistrzynią, a Budowlani najlepsi w drużynie podczas szermierczych mistrzostw Polski juniorów we Wrocławiu.

To był fantastyczny weekend toruńskich florecistek.

We Wrocławiu triumfy zaczęły święcić już w sobotę. Marika Chrzanowska okazała się bezkonkurencyjna w turnieju indywidualnym mistrzostw Polski do lat 20. Nie przegrała ani jednej walki, w pojedynku o złoto pokonała gdańszczankę Zuzannę Sobczak 15:5. Bardzo dobre 5 miejsce zajęła także zaledwie 16-letnia Sandra Sulik.

Przeczytaj także: Świetny występ Martyny Jelińskiej w szermierczym Pucharze Świata

Drugie złoto florecistki Budowlanych dorzuciły w niedzielę w turnieju drużynowym. Torunianki w finale wprost zdeklasowały swoje odwieczne rywalki z AZS AWFiS Gdańsk (45:24). Złotą drużynę oprócz Mariki tworzyły także jej siostra Julia oraz Sandra Sulik.

Dorobek dziewcząt jeszcze wzmocnił Szymon Kozłowski, który wywalczył brąz indywidualnie (torunianin był najmłodszy na podium). W drużynie panowie zostali sklasyfikowani na 6 miejscu.