Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Złoty Klucz Przedsiębiorczości dla firmy KAAD i ZUE Grabinski. Zobacz zdjęcia

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Wręczenie Nagrody Starosty Sępoleńskiego dla FPHU "KAAD" z Sępólna i Zakładu Usług Elektrycznych "Grabinski" z Więcborka podczas piątkowej (23.02) sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego >>>>>
Wręczenie Nagrody Starosty Sępoleńskiego dla FPHU "KAAD" z Sępólna i Zakładu Usług Elektrycznych "Grabinski" z Więcborka podczas piątkowej (23.02) sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego >>>>>Sandra Szymańska
Działająca od 15 lat roku firma KAAD z Sępólna Krajeńskiego oraz więcborski Zakład Usług Elektrycznych „Grabinski” z 35-letnim stażem zostały uhonorowane „Złotym Kluczem Przedsiębiorczości”. Jest to wyróżnienie honorowe przyznawane przez starostę sępoleńskiego. Laureaci odebrali statuetki podczas sesji Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim.

Nagroda Starosty Sępoleńskiego Złoty Klucz Przedsiębiorczości przyznawana jest od 2014 roku firmom, która zdaniem samorządu doskonale promują powiat sępoleński swoją dobrą marką. Jej celem jest prezentacja pozytywnego wizerunku oraz potencjału gospodarczego powiatu, promowanie aktywności przedsiębiorców na rynku gospodarczym, inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i dokonań innowacyjnych, upowszechnianie pozytywnych wzorców, budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki oraz promocja usług rynku pracy. W tym roku ten tytuł odebrały dwie firmy: Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „KAAD” Kamila Adamczak oraz Zakład Usług Elektrycznych „Grabinski”.

Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „KAAD”

Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „KAAD” Kamila i Artur Adamczak działa od 2009 roku przy ul. Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim. Zatrudnia 14 osób.

KAAD specjalizuje się między innymi w produkcji kutych bram, balustrad, ogrodzeń i elementów małej architektury. W swojej produkcji ma również wyroby ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz z aluminium. Jej produkty są znane w całej Europie. Współpracując z partnerami zagranicznymi na rynku motoryzacyjnym, głównie z Niemiec, Holandii i Francji posiada ona dostęp do unikalnych wzorów i technologii. Przedsiębiorstwo rozwija również park maszynowy.

W ubiegłym roku firma zainwestowała w zakup i uruchomienie nowej linii do malowania proszkowego z pełną automatyzacją procesu przygotowania powierzchni do malowania, a także we wprowadzenie na rynek nowego systemu balustrad aluminiowych KAAD Solutions z wypełnieniem szkła, blachami perforowanymi lub tralkami.

- W ciągu 15 lat przeszliśmy z zakładu rzemieślniczego na poziom fabryki. Nasz sukces to przypieczętowanie tego, jak pracują ludzie w firmie. Jakość jest najważniejsza, a robimy wszystko od A do Z pod własnym brandem. Podejmując duże wyzwania inwestycyjne, chcieliśmy wypełnić lukę, jeśli chodzi o kwestię usług lakierowania proszkowego na wysokim poziomie. Malarnia jest naszym potencjałem. KAAD Solutions to jeszcze większa sprawa. Już dziś system znalazł zainteresowanie w Wielkiej Brytanii. To rozwiązanie, które stawia nas w czołówce producentów balustrad aluminiowych, a konkurencja jest bardzo duża. Kolejne inwestycje już mamy w głowie. Świat idzie do przodu, my staramy się za nim nadążać, a nawet wyprzedzać trendy – powiedział Artur Adamczak.

Po raz pierwszy w historii tej nagrody zdarzyło się, że to nie samorząd wnioskował o uhonorowanie firmy, a mieszkańcy. W przypadku firmy KAAD inicjatorem złożenia wniosku był Dariusz Głazik, kierownik produkcji, a poparty został głównie podpisami pracowników. Dodajmy, że sępoleńskie przedsiębiorstwo w 2018 roku zostało uhonorowane tytułem "Przedsiębiorca Roku 2017 w Gminie Sępólno Krajeńskie". Od tego czasu nastąpił w firmie duży rozwój.

Zakład Usług Elektrycznych „Grabinski”

Zakład Usług Elektrycznych „Grabinski” powstał w 1989 roku. To rodzinna firma działająca przy ul. Gdańskiej w Więcborku.
Świadczy usługi głównie na rynku lokalnym z zakresu elektryki i teletechniki. Od 35 lat projektuje, wykonuje i utrzymuje instalacje elektryczne wraz z pomiarami, a od ponad 20 lat dodatkowo wykonuje usługi związane z szeroko rozumianą teleinformatyką: sieci okablowania, systemy antywłamaniowe i przeciwpożarowe, kompleksowa obsługa informatyczna firm, sprzedaż systemów łączności (centrale telefoniczne i domofonowe). W ostatnich latach przedsiębiorstwo postawiło również na montaż światłowodów. Obecnie firma zatrudnia 12 osób. Wniosek o uhonorowanie firmy ZUE "Grabinski" złożył burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.

- Dziękuję za docenienie naszego wysiłku na rzecz lokalnej społeczności. Ta nagroda dodaje nam skrzydeł. Podstawowe działania, które wykonywaliśmy kiedyś, dziś bez zaawansowanej technologii nie miałoby już szans. Postaramy się sprostać wszelkim wyzwaniom - podkreślił właściciel Włodzimierz Grabinski, który prowadzi firmę wraz z synem, Szymonem Grabinskim.

Laureaci Złotego Klucza Przedsiębiorczości, nagrody przyznawanej od 2014 roku:

 • Spółka RONET z Więcborka
 • GoodMills Polska Sp. z o.o. – Zakład Produkcyjny Młyn Kamionka z Dużej Cerkwicy.
 • Fabryka Mebli Biurowych MDD
 • „Hodowla Ziemniaka Zamarte” Sp. z o.o. – Grupa IHAR
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BEMIX”.
 • DUKO
 • GABI-BIS
 • Eggersmann Polska Spółka
 • Spica Meble Dariusz Spica
 • SBN Runowo
 • Hesz

Zobacz zdjęcia z wręczenia nagrody Złoty Klucz Przedsiębiorczości:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska