- Pracownicy sklepów standardowo pracują w systemie zmianowym. Dodatkowa przerwa techniczna pozwala na sprawne i bezpieczne dokonanie takiej zmiany w związku z aktualną sytuacją. W jej czasie sklep jest niedostępny dla klientów. Rozwiązanie to zostało wprowadzone do naszych placówek indywidualnie - odpowiada nam biuro prasowe Biedronki.
Co do zasady przerwy techniczne funkcjonują w godzinach 13:30 - 14:30.
Sklepy krócej pracują
Pracownicy biura przypominają, że godziny pracy sklepów zostały skrócone - w większości placówki działają od godz. 8:00 do 20:00. W pojedynczych przypadkach mogą być inne. Stosowną informację można znaleźć w placówce.
Biedronka przeszła też na pracę rotacyjną w sklepach. Co to oznacza? Pracownicy są podzieleni na dwie grupy, które w cyklu tygodniowym na zmianę wykonują pracę w sklepie albo pozostają w domu. Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników.
Polecamy także: Kasjerki na pierwszej linii frontu. Tak im się pracuje w dobie koronawirusa
Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z doniesieniami służb medycznych znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka. Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze.
Czas na pomaganie seniorom
Biedronka ogłosiła już zmiany dla pracowników oraz wszystkich klientów w związku z aktualną sytuacją. Teraz czas na seniorów, którzy w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa są grupą szczególnie zagrożoną. Biedronka pomoże połączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać. Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Wszystko to pod hasłem „Czas na pomaganie seniorom 65+”
