Zmiany w sprawie stref płatnego parkowania w Inowrocławiu

  Zmiany w sprawie stref płatnego parkowania w Inowrocławiu

  Zdjęcie autora materiału

  Dariusz Nawrocki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Parkomat przy ulicy Królowej Jadwigi w Inowrocławiu

  Parkomat przy ulicy Królowej Jadwigi w Inowrocławiu ©Archiwum

  Rada Powiatu na piątkowej sesji wprowadziła zmiany dotyczące stref płatnego parkowania w Inowrocławiu.
  Parkomat przy ulicy Królowej Jadwigi w Inowrocławiu

  Parkomat przy ulicy Królowej Jadwigi w Inowrocławiu ©Archiwum

  Radni zdecydowali, iż strefą płatnego parkowania na drogach powiatowych w centrum miasta zarządzać będzie Miasto Inowrocław.

  Mowa o ulicy Solankowej (od ul. Królowej Jadwigi do ul. Staszica i od Staszica do ulicy Grodzkiej) oraz ulicy Narutowicza (od Królowej Jadwigi do Staszica).

  Skąd ta decyzja?

  "Dziś strefa płatnego parkowania znajdująca się w Inowrocławiu w większości zarządzana jest przez Miasto Inowrocław" - podkreśla w uzasadnieniu starosta Wiesława Pawłowska.

  - Powierzenie Miastu Inowrocław zarządzania strefą płatnego parkowania przy ulicach kategorii powiatowej pozwoli na ustanowienie jednego operatora tej strefy. Będzie to niewątpliwie ułatwieniem dla wszystkich użytkowników i przyczyni się do sprawniejszego zarządzania całą strefą w centrum miasta. Uniknie się w ten sposób zdarzeń, że użytkownik nie będzie wiedział u którego operatora należy dokonywać płatności, co miało miejsce wielokrotnie w przeszłości - tłumaczył na sesji Andrzej Mikołajczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Inowrocławiu.

  Warto podkreślić, że dochody z opłat stanowić będą przychód dla miasta.

  W trakcie dyskusji radny Marek Knop dopytywał, czy prowadzenie strefy płatnego parkowania przynosiło dotychczas powiatowi stratę. Przekonywał, że jeśli był to zysk, to powiat nie powinien przekazywać tych stref miastu.

  Członek zarządu Włodzimierz Figas tłumaczył, iż strefy przynosiły powiatowi przychód w wysokości około 120 tys. zł rocznie. Natomiast koszty zatrudniania 4 pracowników do obsługi były znacznie wyższe. Powiat ponosił więc straty.

  Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych dodał, że w ostatnim czasie nie było nikogo, kto by zajmował się poborem opłat w tych miejscach. Brakuje bowiem firm, które chciałyby się tym zająć. - Żaden operator nie chciał podjąć rozmów, bo im się to nie opłaca - komentowała starosta Wiesława Pawłowska.

  Radna Ewa Witkowska podkreśliła, że najistotniejsze w tej sprawie jest ujednolicenie systemu opłat. - Ułatwi to życie mieszkańcom i gościom odwiedzającym nasze miasto - mówiła. Dodała, że miasto zamierza zainstalować przy tych drogach parkomaty.

  Radny opozycji Gustaw Nowicki podsumował, iż życie mieszkańców jeszcze bardziej ułatwiłaby obniżka cen parkowania lub wprowadzenie bezpłatnego parkowania w centrum miasta. Dodał, że rozwiązanie takie z zadowoleniem przyjęliby na pewno handlowcy z centrum miasta.

  Ostatecznie radni zdecydowali, iż strefą płatnego parkowania na drogach powiatowych w centrum miasta zarządzać będzie Miasto Inowrocław (18 głosów za, 2 - przeciw, 5 - głosy wstrzymujące).
  Zakątek Świętego Mikołaja stanął na Rynku w Inowrocławiu:

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej