https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy już termin kolejnych wyborów uzupełniających w Inowrocławiu

(dan)
Radni Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć stracili mandaty, gdyż łączyli funkcje radnych z funkcjami ławników sądowych, czego zabrania prawo.
Radni Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć stracili mandaty, gdyż łączyli funkcje radnych z funkcjami ławników sądowych, czego zabrania prawo. Archiwum
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Inowrocławiu odbędą się 16 lipca. Kandydaci rywalizować będą o mandat zwolniony przez radnego Jarosława Kopcia.

W lipcu 2015 roku radny powiatowy Jacek Olech zauważył, że miejski samorząd powinien podjąć uchwałę o wygaszeniu mandatów Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia, gdyż łączą oni funkcje radnych z funkcjami ławników sądowych, czego zabrania prawo.

Jarosław Kopeć stracił mandat radnego. W Inowrocławiu będę kolejne wybory

Radni się odwoływali. Niedawno zapadły niekorzystne dla nich wyroki Naczelnego Sadu Administracyjnego. Stracili więc swoje mandaty.

Jak już pisaliśmy, 11 czerwca odbędą się wybory, w których radnego wskażą mieszkańcy osiedla Stare Miasto. Tutaj kandydaci walczyć będą o mandat, który utraciła Lidia Stolarska.

Wojewoda zarządził właśnie, iż kolejne wybory odbędą się 16 lipca. Kandydaci rywalizować będą o mandat zwolniony przez radnego Jarosława Kopcia. Nowego radnego wybiorą mieszkańcy ulic: gen. Franciszka Kleeberga, Józefa Krzymińskiego, plac Bad Oeynhausen, Wojska Polskiego od nr 1 do 9.

Więcej informacji z Inowrocławia i okolic na:www.pomorska.pl/inowroclaw

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Ajwen

Mam nadzieję,że za lipcowe wybory zapłacą radni ze swojej kieszeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tylko wybory ,kłótnie-nie dorośli do władzy!!!!

G
Gość

Wiedziała, a teraz udaje zaskoczoną. Pomawianie kogoś, że ktoś za tym stoi jest po prostu nieprzyzwoite.

G
Gość

A ona nie wiedziała?

G
Gość
No wiemy kto za tym stoi
G
Gość

W gminie Inowrocław też zapowiadają się wybory uzupełniające. Radna Beata Gernat też piastowała stanowisko ławnika w sądzie i uczestniczyła w rozprawach.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska