W ten weekend czekają nas dwie imprezy z końmi w tle. Na szczęście, nie trzeba wybierać, można wybrać się na obie.
Zabytkowe pojazdy w Wąbrzeźnie
Około 80 wystawców zapowiedziało swój udział w niedzielnej wystawie pojazdów zabytkowych na pl. Jana Pawła II. Większość z nich to właściciele samochodów osobowych, ale nie tylko, bo zobaczyć będziemy mogli także np. przyczepy campingowe oraz ciągniki rolnicze. A każdy z tych pojazdów ma ponad 18 lat.
Przygotowane są także dodatkowe atrakcje. - Jedną z nich będzie malowanie syrenki. Oddamy ją w ręce grafficiarzy - mówi Gizela Pijar, dyrektorka Wąbrzeskiego Domu Kultury, który jest głównym organizatorem wystawy. Właściciele zabytkowych pojazdów będą mogli spróbować swych sił w konkurencjach sprawnościowych.
A każdy ze zwiedzających będzie mógł za darmo sprawdzić stan swojego auta w "Pit-Stopie".
Dodatkowo przygotowano ekspozycję pamiątek z PRL-u.
Wystawa trwać będzie w g.10-14. Jej organizatorzy imprezy proszą mieszkańców okolicy, aby w niedzielę nie parkowali aut po wewnętrznej stronie parkingu pl. Jana Pawła II.
Pojadą powozy w Płużnicy
Z kolei w Płużnicy, w sobotę odbędzie się impreza z okazji "Święta konia". O g. 15.30 przez wieś przejadą powozy, a na stadionie gminnym rozpoczną się pokazy i konkurencje sprawnościowe. Imprezę organizuje płużnickie Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni.
Czytaj e-wydanie »Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje