W Inowrocławiu zorganizowano spacer miejscami żydowskiej pamięci. Biblioteka zaprosiła na pokaz filmu dla uczniów szkół, a muzeum - na prelekcje o tematyce żydowskiej.
- Podczas spaceru Marcin Woźniak, archeolog z Muzeum im. Jana Kasprowicza, przybliżył młodzieży historię społeczności żydowskiej w Inowrocławiu, a także wskazał miejsca, związane z życiem Żydów w mieście. W wybranych punkach umieszczono symbole żonkili - opowiada Iwona Przybyła, jedna z organizatorek przedsięwzięcia.
Podczas spotkania w Muzeum im. Jana Kasprowicza można było dowiedzieć się więcej o miejscach związanych z inowrocławskimi Żydami (Marcin Woźniak), o znaczeniu symboli żydowskich i odczytywaniu symboli z macew (Magdalena Buda), o niemieckich obozach zagłady przedstawionych na fotografiach Dariusza Bednarka (Iwona Przybyła).
Na koniec w tematykę filmu "Nie było żadnej nadziei" wprowadził uczestników wydarzenia Łukasz Oliwkowski. Film, stworzony specjalnie na 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim, dostępny jest na stronie muzeum, pod adresem: www.polin.pl.