Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zostań celnikiem w Kujawsko-Pomorskiem. Etaty na kandydatów czekają w Bydgoszczy i Toruniu

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Kto chce zasilić szeregi kujawsko-pomorskiej służby celnej, ten niech weźmie udział w letniej rekrutacji
Kto chce zasilić szeregi kujawsko-pomorskiej służby celnej, ten niech weźmie udział w letniej rekrutacji KAS
Służba Celno-Skarbowa oferuje teraz pięć etatów w województwie kujawsko-pomorskim. Kto zainteresowany, ten niech kompletuje dokumenty aplikacyjne.

Zobacz wideo: Bezpieczeństwo nad wodą. To musisz wiedzieć!

Służba Celno-Skarbowa działa w ramach Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). To jednocześnie jeden z największych budżetowych pracodawców w naszym regionie. Teraz kujawsko-pomorska KAS zatrudnia ponad 2800 osób, w tym 254 funkcjonariuszy. Akurat przyjmuje nowe osoby. Czeka pięć etatów, w tym dwa w Bydgoszczy i trzy w Toruniu. Kandydaci mogą składać dokumenty do 9 lipca.

Takie kryteria musi spełnić kandydat na funkcjonariusza

Podstawowe kryteria do pełnienia służby to: obywatelstwo polskie, odpowiedni stan zdrowia, przynajmniej średnie wykształcenie, niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystanie z pełni praw publicznych i nieposzlakowana opinia.
Złożenie dokumentów stanowi dopiero początek zmagań. Kandydaci muszą przejść pomyślnie kilka etapów naboru. Powinni wykazać się intelektem i formą fizyczną.

- To m.in. test wiedzy, obejmujący zakresem organizację i funkcjonowanie administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa Polski w Unii Europejskiej, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. - Przeprowadzimy też test sprawności fizycznej. Będzie test psychologiczny, podczas którego sprawdzimy predyspozycje intelektualne i osobowościowe konkretnego kandydata do pełnienia służby. Planujemy także sprawdzian kompetencyjny.

Potem kandydat zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Postępowanie sprawdzające, określone w przepisach o ochronie informacji niejawnych, jest następnym krokiem.

Tyle zarobisz w służbie celnej

Kto najlepiej wypadnie, dostanie stałą pracę na podstawie aktu mianowania, pensję zasadniczą brutto w wysokości 2885,10 zł plus dodatki: za stopień służbowy, za wieloletnią służbę za staż pracy powyżej 2 lat oraz dodatek kontrolerski. Jak to w budżetówce, trzynastkę funkcjonariusz co roku też otrzyma.

- Dodatkowym atutem służby u nas jest to, że od wynagrodzeń nie są potrącane składki na ubezpieczenie społeczne, a jedynie podatek i składka na ubezpieczenie zdrowotne - dopowiada Stróżyński.

Poza tym, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą ubiegać się o emeryturę mundurową.

Szczegółowe informacje, dotyczące prowadzonego naboru oraz zakresu zadań, dostępne są na portalu Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy w zakładce Ogłoszenia/Nabór/Oferty pracy i służby w KAS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska