Zwycięska kanonada. FC Toruń zdobyło 6 bramek!

JP
Kibice FC Toruń mieli powody do radości.
FC Toruń ma drugie zwycięstwo w ekstraklasie. W hali UMK kibice obejrzeli prawdziwą kanonadę w wykonaniu obu zespołów.

FC Toruń - Chrobry Głogów 6:4 (3:1)
Bramki: 1:0 Elsner (3), 2:0 Świtoń (5), 2:1 Niedźwiedź (9), 3:1 Suchocki (18), 4:1 Mikołajewicz (23), 4:2 Pieczyński (24), 5:2 Kieper (24), 5:3 Pietruszko (33), 6:3 Mikołajewicz (36), 6:4 Pietruszko (40) FC: Neagu (38. Romanowski) - Wojciechowski, Kieper, Mikołajewicz, Morozow, Mikołajewicz, Szczepaniak, Świtoń, Suchocki - Waszak oraz Naparło, Czyszek.

W sumie padło dziesięć goli, co jest wyrównaniem tegorocznego rekordy (wcześniej 3:7 w meczu Gwiazdy Rudy Śląskiej z Clearexem Chorzów). Torunianie nacierali z animuszem od początku. Już po 5 minutach prowadzili 2:0. Na fali jest Krzysztof Elsner. Pierwsze powołanie do kary jeszcze go zmobilizowało, bo do przerwy miał na koncie gola i asystę przy trafieniu Michała Suchockiego.

Po przerwie kibice zobaczyli trzy gole w 2 minuty. 154 sekund po wznowieniu gry na 4:1 podwyższył Marcin Mikołajewicz. Goście jeszcze się nie poddali i chwilę później Łukasz Pieczyń-ski zmniejszył straty. W imieniu KS odpowiedział już po 10 sekundach Sylwester Kieper.

W 38. minucie boisko opuścił kontuzjowany Nicolae Neagu. Bramkarz trafił na badania do szpitala. Na szczęście wykluczyły złamania, ma mocno stłuczone biodro i jest szansa, że zagra w kolejnym meczu w sobotę z Gwiazd Ruda Śląska w Toruniu.

W innych meczach: Omega Gliwice - Clearex Chorzów 1:1, Red Dragons Pniewy - Rekord Bielsko-Biała 1:1, Gwiazda Ruda Śląska - Pogoń 0:4 Szczecin 1:4, Red Devils Chojnice - Gatta Zduńska Wola 5:1. W tabeli Futsal Ekstraklasy FC zajmuje 7. miejsce, ale traci tylko punkt do 3. miejsca i 3 punkty do lidera.