Zwycięstwo Cuiavii Inowrocław w wyjazdowym meczu w Koninie

Szymon Fiałkowski
Bramki Sebastiana Hulisza i Krzysztofa Kretkowskiego dały inowrocławianom cenny komplet punktów w meczu w Koninie. Fot. Aleksander Ryska
W środowym meczu zaległej 17. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze z Inowrocławia, którzy pokonali Górnika Konin 2:1.

Drużyna trenera Piotra Gruszki w dwumeczu z Górnikiem zyskała sześć punktów, bowiem jesienią wygrała na własnym boisku 2:0, po dwóch bramkach Dawida Janickiego.

Cuiavia w pierwszej połowie sprawiała lepsze wrażenie i prowadziła, po bramce Sebastiana Hulisza. Okazję do podwyższenia wyniku mieli także Kretkowski i Klimczewski, ale ich strzały okazały się niecelne. Górnik szybko wyrównał. Po kilku minutach gry w drugiej połowie, sytuację sam na sam z Kowalskim wykorzystał wprowadzony od początku drugich trzech kwadransów Krzysztof Słowiński.
Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do gości. Bramkę na wagę trzech punktów, po centrze z rzutu wolnego strzelił kapitan Cuiavii Krzysztof Kretkowski.

W sobotę inowrocławski zespół czeka wyjazdowe spotkanie. Tym razem, rywalem zespołu trenera Piotra Gruszki będzie Luboński KS Fogo Luboń (11.00.; w rundzie jesiennej 3:0 dla Cuiavii). Inowrocławianie pozostali na czwartym miejscu w tabeli, ale do trzeciej, Ostrovii, która przegrała w Mogilnie, tracą cztery punkty.

Górnik Konin - Cuiavia Inowrocław 1:2 (0:1)
Bramki: Krzysztof Słowiński 57.; Sebastian Hulisz 20., Krzysztof Kretkowski 67.

Górnik (trener Adamczyk): Bebłowski - Augustyniak, Edison Fernandes da Silva, Bieńkowski, Urbański - Modelski, Śnieg (46. Słowiński), Stański (67. Bartczak), Insiak - Adamczewski, Błaszczak.
Cuiavia (trener Gruszka): Kowalski - Timm, Kucharski, Mazurowski, Modracki - Żurowski, Hulisz (77. Katerla), M. Plewa, Sz. Maziarz - Kretkowski, Klimczewski (66. Ruta). Żółta kartka: M. Plewa.
Sędziował: Mateusz Gajewski (Lipno), asystenci: Chromiński, Nowak.