Życiowy sukces Kingi Góreckiej

Adam Szczęśniak
Trener Janiszewski z Mariką, Kingą i Larysą
Trener Janiszewski z Mariką, Kingą i Larysą Fot. archiwum klubu
Brąz zdobyty w mistrzostwach Polski to największe osiągnięcie w karierze Kingi Góreckiej z Gryfa Wojnowo. Nieźle spisały się również jej koleżanki.

W Siedlcach odbyły się 5. MP młodzików (14 lat) w zapasach kobiet. Na najważniejsze zawody w roku w tej grupie zjechała się cała zapaśnicza Polska: 164 zawodniczki z 57 klubów.

ULKS Gryf reprezentowały: Kinga Górecka (57 kg), Marika Trela i Larysa Krzemkowska (48 kg). Żeby dotrzeć do strefy medalowej, musiały stoczyć 6 walk. W tej grupie wiekowej to ogromny wysiłek. Podołała temu Kinga, przegrywając tylko 1 walkę z aktualną mistrzynią Polski Kuraszewską (Team Ko-zielice). Pozostałe 5 pojedynków zdecydowanie wygrała. W boju o brązowy krążek pokonała przed czasem Gorszewską (Olimpik Suwałki).

Marika i Larysa rywalizowały w kategorii 48 kg i była to najliczniej obsadzona kategoria (28). Marika wygrała 3 walki, przegrała 2 i uplasowała się na 9. miejscu. Larysa z bilansem 2-2 zajęła 10. pozycję.

- Obie dziewczyny toczyły boje z reprezentantkami mocnych klubów, które mają świetną bazę szkoleniową: własne hale sportowe, busy klubowe i szkoły o profilu zapaśniczym. Nasze dziewczyny mają jeszcze cały przyszły rok startów w tej kategorii wiekowej i za rok postaramy się wypaść jeszcze lepiej. Medal Kini cieszy, ale lekki niedosyt pozostał. Dziękuję dziewczynom za ogromne serce do walki i zaangażowanie na treningach - powiedział trener Jakub Janiszewski.