Włosi pokonali Argentynę i awansowali do półfinału Ligi Narodów siatkarzy

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Włoscy siatkarze bez większych problemów zapewnili sobie awans do półfinału Ligi Narodów. Fot. PAP/Adam Warżawa
Włosi wygrali w Gdańsku z Argentyną 3:0 (25:17, 25:13, 25:14) i awansowali do półfinału Ligi Narodów siatkarzy. O finał zagrają z Amerykanami, którzy wcześniej w środę pokonali Francuzów 3:2.

Jednostronny ćwierćfinał z udziałem Włoch i Argentyny

Drugi ćwierćfinał tegorocznej edycji Ligi Narodów, w przeciwieństwie do pierwszego, w którym mierzyły się reprezentacje USA i Francji, był jednostronny. Aktualni mistrzowie świata zdominowali Argentyńczyków i bez problemów wygrali w trzech setach. Mecz trwał zaledwie 67 minut.

O tym, jak wielką przewagę mieli aktualni mistrzowie świata najlepiej świadczy fakt, że w żadnym secie ich rywale nie byli w stanie ugrać choćby 20 punktów, a w całym spotkaniu uzbierali ich zaledwie 44!

Włosi w półfinale dołączyli Amerykanów, którzy w zaciętym spotkaniu zrewanżowali się Francuzom za porażkę w ubiegłorocznym finale rozgrywek i pokonali ich 3:2. Wspomniane zespoły zagrają ze sobą w sobotę.

Reprezentacja Polski siatkarzy zagra z Brazylią

W czwartek odbędą się kolejne dwa spotkania ćwierćfinałowe. Biało-Czerwoni o półfinał powalczą z Brazylią, a ich mecz rozpocznie się o 20.00. Trzy godziny wcześniej Japonia zmierzy się ze Słowenią - zwycięzca tej potyczki będzie potencjalnym rywalem dla podopiecznych Nikoli Grbicia w półfinale.