1 maja Piknik Europejski na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. To zaproszenie dla wszystkich

Akcja specjalna Rodzinny Piknik Europejski
Wyspa Młyńska, którą obejmują ramiona rzeki Brdy, jest tradycyjnych miejscem najprzeróżniejszych imprez. 1 maja odbędzie się na niej Piknik Europejski, na który zapraszają wojewoda kujawsko-pomorskim, marszałek i prezydent Bydgoszczy.
Wyspa Młyńska, którą obejmują ramiona rzeki Brdy, jest tradycyjnych miejscem najprzeróżniejszych imprez. 1 maja odbędzie się na niej Piknik Europejski, na który zapraszają wojewoda kujawsko-pomorskim, marszałek i prezydent Bydgoszczy. Fot. Marek Weckwerth
To będzie wyjątkowy dzień - na Wyspie Młyńskiej powstanie kolorowe miasteczko unijne. Mieszkańcy Bydgoszczy i całego województwa będą mogli zobaczyć też, jak bardzo nasz region zmienił się przez ostatnie 20 lat dzięki obecności w Unii Europejskiej.

Impreza odbędzie się pod hasłem "Dobrze, że jesteśmy razem!" Wydarzenie z okazji 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej (wejście nastąpiło – przypomnijmy - 1 maja 2004 roku) organizują wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Trzy nasze największe gazety regionalne Polska Press: "Gazeta Pomorska", "Express Bydgoski" i "Nowości Dziennik Toruński" są patronami medialnymi wydarzenia.

Przez dwie dekady wiele na świecie się zdarzyło - w naszym kraju właśnie dzięki powrotowi do zachodniego systemu wartości i wsparciu finansowym niewątpliwie zmieniło się na dobre. Wszyscy będą mogli zobaczyć, jak nasz region zmienił się dzięki obecności w Unii Europejskiej. A także, że, mimo różnic, jakie dzielą członków Unii, jest w ramach wspólnoty europejskiej znacznie więcej tego co nas łączy i dzięki czemu razem jesteśmy silniejsi.

Trochę Unii w sercu miasta

Cieszmy się z tego powodu i świętujmy! Wszystkich chętnych, a szczególnie rodziny z dziećmi, zapraszamy 1 maja do centrum Bydgoszczy na malowniczą Wyspę Młyńską – na wspaniały piknik. Zabawa potrwa od godziny 11 do 20.

Cel jest oczywisty - prezentacja wspólnoty europejskiej poprzez jej elementy: kulinaria, edukację, zabawę oraz muzykę i sztukę. Każdy uczestnik spotkania znajdzie coś dla siebie: będzie mógł spróbować potraw z różnych krajów Unii, a także wziąć udział w potańcówce.

Korzystając z nowoczesnych technologii VR, odwiedzający będą mogli przenieść się do Brukseli i zwiedzić Parlament Europejski. Wirtualne spacery będzie można także odbyć wśród największych zabytków Europy.

Na najmłodszych uczestników pikniku będą czekały tematyczne animacje. Będzie zatem smacznie i miło, w rodzinnej atmosferze. W strefie kulinarnej będzie można spróbować pięciu charakterystycznych potraw z krajów członkowskich, a każde z nich zostanie wydane w 150 porcjach degustacyjnych, łącznie 750 porcji. Za menu oraz przygotowanie dań będzie odpowiadał znany lokalny szef kuchni - Rafał Godziemski.

Animacje dla dzieci

Do dyspozycji dzieci będzie strefa animacyjna, a w niej gry i zabawy z różnych krajów. Ustawimy w niej stoiska, w których będzie można wykonać sobie malunki na twarzy (zrobi to facepainter) albo brokatowe tatuaże, puścić bańki mydlane albo wymodelować baloniki.

Animatorzy zaproszą dzieci do tańców przy muzyce i w kolorach Unii Europejskiej. Uczestnicy wydarzania będę mieli możliwość otrzymania pamiątkowej flagi – Polski lub Unii Europejskiej.

Odwiedzający wydarzenie będą także mieli szanse zobaczyć wystawę fotografii poświęconą najważniejszym obiektom powstałym przy wsparciu środków unijnych.

Potańcówka do wieczora

Od godziny 15.00 do 20.00 zaprosimy uczestników naszej zabawy na Unijną Potańcówkę przy europejskich przebojach.

Będzie można podziwiać tańce poszczególnych krajów UE, a także nauczyć się (pod okiem instruktorów) podstawowych kroków. Wieczorem zaś - na ustawionym centralnym punkcie parkiecie - będzie można po prostu potańczyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska