1/2 finału MP juniorek. Pałacanki świetnie grają w Rumi

Juniorki Pałacu już po dwóch dniach turnieju w Rumi zapewniły sobie awans do finału Sławomir Wojciechowski
Jak na obrońcę mistrzowskiego tytułu przystało Pałac Bydgoszcz już po dwóch dniach turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski juniorek zapewnił sobie awans do wielkiego finału.

W półfinale MP juniorek w Rumi rywalizują znane marki żeńskiej siatkówki: Gwardia Wrocław, PTPS Piła, Pałac Bydgoszcz i EC Wybrzeże APS TPS Rumia.
Jak na razie świetnie spisują się pałacanki, które mają na koncie dwa zwycięstwa. Pałac na inaugurację wczoraj łatwo ograł Gwardię 3:0. Tylko w 1. secie podopieczne Macieja Kromrycha miały małe problemy. Wygrały go do 22. W kolejnych dwóch partiach bydgoszczanki zlały rywalki do 15 i 13.
Dzisiaj Pałac zmierzył się z PTPS Piła. I także wygrał 3:0 w setach do 16, 17 i 15. I już po dwóch dniach bydgoszczanki zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, w którym będzie bronić złotego medalu wywalczonego rok temu.
W niedzielę zespół z Bydgoszczy zagra z gospodyniami. Stawką meczu będzie 1. miejsce w turnieju. Wybrzeże musi wygrać, by zapewnić sobie awans, więc emocji nie powinno zabraknąć.

Inne wyniki: EC Wybrzeże Rumia - PTPS Piła 3:2 (23, -22, 17, -18, 8), Wybrzeże - Gwardia 2:3
1. Pałac Bydgoszcz 2 4 6-0
2. EC Wybrzeże APS TPS Rumia 2 3 5:5
3. Gwardia Wrocław 2 3 3:5
4. PTPS Piła 2 2 2:6