- Oczywiście możemy być zadowoleni, a nawet dumni z naszej indywidualnej zaradności, jednak na dłuższą metę to nie wystarczy. Musimy się nauczyć myśleć, planować i działać również dla sukcesu zbiorowego, który będzie warunkował jakość naszego życia, zarówno w metropolii, jak i regionie - uważa Wojciech Woźniak z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową
W czasie Kongresu obok dwóch sesji plenarnych, odbędzie się pięć równoległych sesji tematycznych trwających po dwie godziny. Co najmniej połowa z tego czasu przeznaczona jest na wypowiedzi osób z sali i dyskusję. - Stosujemy zasadę, że najpierw mówią obywatele, władza słucha a dopiero później ustosunkowuje się do debaty - dodaje Wożniak.
Kongres będzie się odbywał tuż przed dwudziestą rocznicą odzyskania niepodległości. Gościem specjalnym Kongresu będzie historyczny przywódca "Solidarności" i były Prezydent RP, Lech Wałęsa, który wypowie się na temat: "Na jakich wartościach oprzeć przyszły rozwój Polski i świata?"
III POMORSKI KONGRES OBYWATELSKI, Razem wobec kryzysu i przyszłości, Gdańsk, 16 maja, Politechnika Gdańska, ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk
W części plenarnej usłyszymy jednego z najlepszych polskich socjologów prof. Marka Szczepańskiego z Uniwersytetu Śląskiego, który odpowie na pytanie: jaka jest rola wspólnot lokalnych i regionalnych w dobie globalizacji.
Więcej na ten temat na www.pfo.net.pl
Kontakt: Sylwia Klofczyńska, [email protected], tel. 058/ 524-49-48
Formularz zgłoszeniowy w załączniku