Spis treści
Welconomy ma charakter cykliczny i na stałe wpisało się w krajobraz wydarzeń społeczno-gospodarczych w regionie kujawsko-pomorskim, mając znaczący wpływ na kształtowanie globalnej rzeczywistości. Hasło przewodnie wydarzenia brzmi: „Prezydencja Polski w Radzie UE".
Sesja plenarna - część gospodarcza i polityczna
Tegoroczne Welconomy rozpocznie się 3 marca o godzinie 10:00 w CKK Jordanki - sesją plenarną składającą się z części gospodarczej i politycznej. Debaty eksperckie będą odbywały się przez dwa dni w hotelu Copernicus. Hasło przewodnie nadchodzącej edycji to "Prezydencja Polski w Radzie UE".
Przejęcie przez Polskę od 1 stycznia 2025 prezydencji naprawa dumą i energią. Polska wnosi do Unii Europejskiej entuzjazm, wolę działania i dążenie do budowania silnej, nowoczesnej i bezpiecznej Europy. W trudnym okresie, kiedy UE staje przed bezprecedensowymi wyzwaniami Polska ma szanse odegrać kluczową rolę.
Dr Jacek Janiszewski: "Nikt nie ma większych kompetencji niż Polki i Polacy"
- Prezydencja Polski w UE to wielkie wyzwanie i niepowtarzalna szansa wpływu na kształt i agendę postępowania demokratycznej Europy. Nikt nie ma większych kompetencji niż Polki i Polacy, w tym tak trudnym czasie dla geopolityki do stawiania czoła wyzwaniom, które nas czekają – mówi dr Jacek Janiszewski, twórca Welconomy.
Wszystkie debaty podczas tegorocznego Forum oscylować będą wokół problematyki związanej z działaniami Polski w ramach prezydencji w Radzie Unii Europejskiej wzmacniającymi bezpieczeństwo Europy w wymiarze wewnętrznym, zewnętrznym, informacyjnym, gospodarczym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym.
W tym roku wzorem poprzednich lat uczestnicy dyskutować będą o polskim rolnictwie w ramach AgroWelconomy oraz w Strefie Agrobiznes w kontekście jednego z haseł przewodnich polskiej prezydencji – „Konkurencyjne i odporne Rolnictwo”.
Nowość na Welconomy - to Strefa UMK
Tegoroczną nowością będzie Strefa UMK. Współorganizatorem strefy jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby podczas wydarzenia zgromadzić wybitnych ekspertów i naukowców, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą podzielić się z zaproszonymi gośćmi. Konferencja jest platformą do łączenia ludzi nauki z biznesem i administracją.
Podczas Welconomy padają istotne deklaracje, rodzą się innowacyjne projekty, a uczestnicy nawiązują cenne kontakty biznesowe.
- Mamy nadzieję, że rozmowy te będą miały wartość dodaną i staną się inspiracją do podejmowania decyzji, które będą kształtować przyszłość gospodarki oraz współpracy międzynarodowej – podkreśla dr Jacek Janiszewski.
2000 gości z Polski i z innych krajów
Każdego roku w społeczno-gospodarczym kongresie Welconomy w ciągu dwóch dni bierze udział blisko 2000 gości z Polski i zagranicy. Są to przedstawiciele rządu, samorządów, przedstawiciele ambasad, izb handlowych, parlamentarzyści, naukowcy oraz przedsiębiorcy, a także dziennikarze.
Dodajmy, że Stowarzyszenie Integracja i Współpraca w Toruniu – organizator Welconomy Forum in Toruń – to organizacja założona w roku 2000. Kontynuuje tradycje organizacji konferencji gospodarczych zainicjowanych przez Stowarzyszenie FORUM POLSKA – ZACHÓD, odbywających się w Międzyzdrojach w latach 1996-2000.
Więcej informacji na welconomy.pl.
