22 kg i 160 cm - to wymiary suma wyłowionego przez...

  22 kg i 160 cm - to wymiary suma wyłowionego przez brodniczan w sobotę, 20 lipca

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niestety - miejsce połowu nie zostanie ujawnione (wędkarze przyznają, że podobnie jak grzybiarze - nie zdradzają miejscówek).
  Na zdjęciu Mirosław Netz

  Na zdjęciu Mirosław Netz ©Nadesłane

  Mirosław Netz i Mariusz Sobolewski - na początku ubiegłego roku zaplanowali, że wspólnie zapolują na suma. Jak zapewniają - to wymagający przeciwnik. Ryby kryją się w głębokich jamach.

  - Na różnych łowiskach słyszeliśmy o dużych sumach. Kilka lat temu stworzyliśmy team i powiedzieliśmy sobie, że na naszej wodzie musimy zapolować na suma - opowiada Mirosław Netz. Przez kilka miesięcy szkolili technikę, dobierali odpowiednią przynętę. Wreszcie - udało się.

  - Zasiadka trwała jak zwykle od piątku od godziny szesnastej - relacjonuje pan Mirosław. - Przez całą noc trzymaliśmy cztery zestawy na wodzie: dwa z żywcem i dwa z przynętą zwierzęcą. Po pobudce o trzeciej nad ranem, gdzie w nocy było bardzo zimno, byliśmy przekonani, że znowu wrócimy do domu z pustymi rękoma.

  O 5.47 wyłowili zdobycz, na którą tak długo czekali. Sum miał 22 kg i 160 cm długości. W normach medalowych PZW to sum na srebro.

  Panowie zapewniają, że to nie koniec ich wspólnych przygód z wędkarstwem. - Na pewno nadal będziemy szukać suma na naszych wodach - zapewnia rozmówca.

  Macie podobne doświadczenia? Chcecie pochwalić się zdobyczą? Może złowiliście równie imponująca rybę, albo udało się wam znaleźć grzyby o rekordowej średnicy kapelusza? Dajcie znać: tel. 56 498 48 77, redakcja.brodnica@pomorska.pl


  Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Smaki Kujaw i Pomorza