3 złota, 3 srebra i brąz zdobyli grudziądzanie w mistrzostwach Polski niepełnosprawnych

(marz)
Natlia Jasińska z 3 złotymi medalami, Klaudia Maliszewska ze srebrnym i brązowym oraz  Łukasz Sulerzycki z dwoma srebrnymi - to dorobek grudziądzan w mistrzostwach Polski. Stoi z nimi trenerka Grażyna Chochliuk
Natlia Jasińska z 3 złotymi medalami, Klaudia Maliszewska ze srebrnym i brązowym oraz Łukasz Sulerzycki z dwoma srebrnymi - to dorobek grudziądzan w mistrzostwach Polski. Stoi z nimi trenerka Grażyna Chochliuk nadesłane
Aż siedem medali przywieźli z mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych lekkoatleci Centrum Rehabilitacji w Grudziądzu. To był dobry sprawdzian przed mistrzostwami Europy.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce odbyły się w Słubicach.

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka reprezentowało trzech zawodników. Każdy z nich wywalczył medale w swoich konkurencjach.

Trzy razy złoto Natalii

Biegaczka i skoczkini Natalia Jasińska stanęła trzykrotnie na najwyższym stopniu podium - w sprincie na 100 m, w skoku w dal oraz w biegu na 400 m.

Łukasz Sulerzycki dwa razy wywalczył drugie miejsca: w biegu na 200 i 400 m. Do złota na 400 m nie brakowalo mu wiele. Przegrał rywalizacje o zwycięstwo tylko o 0,14 sekundy. Dwa srebra tego biegacza to jego ogromny sukces.

Grudziądz wiadomości

Jeszcze Klaudia Maliszewska zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m i dorzuciła brązowy na 200 m.

- Ze względu na kłopoty zdrowotne nie mogła w mistrzostwach wystartować inna "kadrowiczka" Centrum Rehabilitacji - Natalia Kwiecińska - wyjaśnia trenerka Grażyna Chochliuk. - Może nasz dorobek medalowy byłby większy. Niemniej i tak był to kolejny w tym sezonie, udany występ lekkoatletów Centrum. Warto podkreślić, że Natalia Jasińska dwukrotnie poprawiła rekord życiowy. W skoku w dal osiągnęła wynik 4,06 m, a w biegu na 100 m 14,84 s. Została wyróżniona przez organizatorów mistrzostw Polski nagrodą rzeczową za drugi wynik w konkurencjach biegowych kobiet.

Przed Natalią Jasińską, Klaudią Maliszewską i Natalią Kwiecińską kolejne starty w tym miesiącu. Już wkrótce - w Berlinie, w Otwartych Mistrzostwach Niemiec osób niepełnosprawnych.

Następny ich występ - to udział w mistrzostwach Europy w Stadskanaal w Holandii. Chcą utrzymać wysoką formę, gdyż w lipcu czeka je najważniejszy start - mistrzostwa świata juniorów w Ołomuńcu.