Tradycyjnie rozpoczęto mszą św. w kościele p.w. św. Floriana.
Po tej uroczystości każdy mógł zwiedzić placówkę, w której spędził lata najpiękniejszej młodości. Był to czas wspomnień, wzruszeń, bo obecna kadra pedagogiczna, z pomocą uczniów, przygotowała wystawkę z wieloma archiwalnymi zdjęciami, w tym ze studniówek.
Niewątpliwym przeżyciem było również odsłonięcie tablicy pamiątkowej, która przypieczętowała fakt nadania kompleksowi sportowemu znajdującemu się przy I LO imienia Michała Joachimowskiego - absolwenta tej szkoły, olimpijczyka, a ponadto prawnika i polityka. Zebrani w szkolnej hali obejrzeli film zrealizowany przez jego syna - również Michała, przybliżający działalność nieprzeciętnego, zmarłego w 2014 roku żninianina.
Było wiele podziękowań, ale i wyrażona nadzieja, że w takim samym składzie wszyscy spotkają się na 100-leciu I LO.
Część towarzyską zorganizowano w restauracji Parkowa. Zabawa trwała do 2 nad ranem. Nad wszystkim czuwał dyrektor liceum Andrzej Kurek.
Fragment uroczystości. O Michale Joachimowskim mówi dziennikarz sportowy Krzysztof Ratajczak: