Adam Górzyński mistrzem Polski w zapasach

Nadesłane
Adam na podium z trenerem Jakubem Janiszewskim (czerwone koszulki)
Adam na podium z trenerem Jakubem Janiszewskim (czerwone koszulki) Nadesłane
Adam Górzyński, zapaśnik ULKS Gryf Wojnowo został indywidualnym mistrzem Polski juniorów w zapasach stylu wolnym.

Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w Rzeszowie. Rywalizowało w nich 130 zawodników z 38 klubów.

Zawodnik z Wojnowa startował w kat. 55 kg, a sukces jest tym większy, że Adam debiutował jako junior i był jednym z najmłodszych uczestników. Droga po złoto była pod pełną kontrolą, a nad taktyką czuwał trener Jakub Janiszewski. Adam wygrał wszystkie walki eliminacyjne, w 1/8, 1/4 i 1/2 przez przewagę techniczą 10:0. W finale spotkał się z Sebastianem Barabaszem z Czarnych Połaniec, z którym przewalczył cały dystans, wygywając 4:2.

Górzyński już dostał kolejne powołanie od trenera kadry narodowej Marka Garmulewicza na turniej międzynarodowy (26-30.03) w Rydze (Łotwa).

Klaudia Żakowska również debiutowała w juniorkach. W MP w Siedlcach zajęła 5. lokatę w 55 kg. Dominika Wiśniewska zajęła 5. miejsce w Pucharze Polski kadetek w 65 kg i tym wynikiem uzyskała kwalifikację do Olimpiady Młodzieży. Z kolei Karolina Gackowska w 46 kg zajęła 9. miejsce, które nie daje prawa startu w OOM i poczeka na drugą eliminację.