Więcej informacji z Bydgoszczy znajdziesz na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz
W tym roku tematem festiwalu będzie popkultura.
AFF-Era rozpocznie się w niedzielę o godz. 20, koncertem muzyki filmowej w wykonaniu Jazz Big Bandu `75 pod dyrekcją Piotra Dąbrowskiego. Pierwsza projekcja o godz. 21.30 - wyświetlony zostanie film Martina Scorsese "The Rolling Stones w blasku świateł" z 2008 roku, a po nim odbędzie się prelekcja dr Mariusza Guzka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Poniedziałek to kolejne seanse - o godz. 9.30 wyświetlona zostanie "Niagara" w reż. Henry'ego Hathawaya. Po filmie wykład dr Dagmary Rode z Uniwersytetu Łódzkiego. Na godz. 11 zaplanowano warsztaty filmowe z Mikołajem Walenczykowskim (w sali 215), w tym samym czasie odbędą się warsztaty ze Zbigniewem Jastrowskim "Plakat filmowy - sztuka i reklama" (w Galerii Pałac, sala 229) oraz "Kod człowieka, czyli jak zrozumieć i opanować mowę ciała?" - warsztaty dla nauczycieli, opiekunów szkolnych DKF prowadzone przez Łukasza Kosińskiego (w Wydziale Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Wyższej Szkoły Bankowej przy ul. Fordońskiej 74, sala 105).
W południe zaplanowano "Taneczny świat popu" - warsztaty taneczne z Anetą Jankowską (sala 225 pałacu), a o godz. 12.45 "Jak opanować stres podczas wystąpień publicznych?" - warsztaty dla nauczycieli i opiekunów szkolnych DKF (WFiZ WSB, ul. Fordońska 74). O godz. 11.30 - "Skłóceni z życiem" w reż. Johna Hustona, a po filmie prelekcja dr Dagmary Rode. Wykład dr Dagmary Rode także o godz. 16. O 17 rozpoczną się "Światłoczułe obrazy" - warsztaty fotograficzne z Markiem Noniewiczem (sala 80 pałacu). W tym samym czasie "Obywatel Havel" w reż. Miroslava Janka i Pavela Kouteckýego oraz prelekcja dr Mariusza Guzka z UKW. O godz. 20.30 - "Weronika postanawia umrzeć", reż. Emily Young i prelekcja dr Dagmary Rode, a o 22.30 - "Che - rewolucja" w reż. Stevena Soderbergha, a po filmie prelekcja Michał Pabisia-Orzeszyny z Uniwersytetu Łódzkiego.
To program zaledwie dwóch z sześciu dni AFF-Ery. Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie www.palac.bydgoszcz.pl. Warto od niedzieli do piątku odwiedzić Pałac Młodzieży, bo festiwal to impreza zorganizowana z głową. Mnóstwo w programie warsztatów, prelekcji, dyskusji.
- Podczas jubileuszowej edycji AFF-ery przyjrzymy się kinu, jako elementowi kultury popularnej. Zaprosiliśmy do udziału w festiwalu filmoznawców, z którymi obejrzymy filmy i porozmawiamy o nich, ale nie tylko, bo także o historii kina. Będziemy też sami tworzyć filmy. Nasza impreza, organizowana wspólnie z Wydziałem Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Wyższej Szkoły Bankowej, to święto pasjonatów dziesiątej muzy z całej Polski - mówi Dominika Kosińska z pałacu.