https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja zdrowie: zdążyć przed rakiem

(sw)
Toruńskie szpitale i poradnie oferują bogaty wachlarz bezpłatnych badań z zakresu profilaktyki nowotworów
Toruńskie szpitale i poradnie oferują bogaty wachlarz bezpłatnych badań z zakresu profilaktyki nowotworów fot. sxc
"Gazeta Pomorska" zachęca do dbania o zdrowie. Skorzystaj z bezpłatnych badań już teraz!

Mężczyźni po 50 roku życia, którzy zauważyli u siebie takie objawy jak: często oddawanie moczu, naglące parcie na pęcherz, osłabienie strumienia moczu i przerwy w oddawaniu moczu, mogą zgłosić się na bezpłatną konsultację lekarza urologa i badanie prostaty do poradni urologicznej funkcjonującej w ramach Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu, który znajduje się przy ul. Batorego 17/19.

Osoby zainteresowane taką wizytą mogą się rejestrować osobiście w poradni (II piętro) lub telefonicznie (0 56) 61 00 270.

Natomiast kobiety mogą wziąć udział w programie wczesnego wykrywania raka piersi. W badaniu mogą wziąć udział kobiety, które ukończyły 40 lat, a po raz ostatni badały piersi minimum rok temu. Obowiązuje rejestracja w zakładzie RTG lub telefoniczna: (0 56) 61 00 221.

Kolejnym programem realizowanym przez Szpital Miejski jest program prewencji choroby wieńcowej i zawału serca. Z badań tych mogą skorzystać mieszkańcy Torunia, którzy skończyli 35 lat. Zgłoszenia osób zainteresowanych badaniami przyjmuje poradnia profilaktyki i promocji zdrowia (pokój 117, budynek zespołu poradni przyszpitalnych). Zarejestrować można się również telefonicznie: (0 56) 61 00 267.

Poza tym szpital realizuje badania finansowane przez NFZ. Z badania cytologicznego mogą skorzystać kobiety w wieku 35 - 59 lat. Obowiązuje rejestracja w poradni położniczo-ginekologicznej lub telefonicznie: (0 56) 61 00 313. Przy rejestracji konieczny jest numer PESEL.

Natomiast z programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego mogą skorzystać osoby w wieku 50-65 lat, u których nie wystąpują jeszcze objawy chorobowe (lub osoby w wieku 40 - 65 lat, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia chorego na raka jelita grubego).

Do badania kwalifikują się również osoby w wieku 25 - 65 lat, pochodzące z rodziny raka jelita grubego związanego z polipowatością lub polipowatością rodzinną gruczalakowatą. Do badania w kierunku wykrywania raka jelita grubego kwalifikują się osoby, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 10 lat.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska