Co ma wspólnego nasz wygląd z urządzaniem wnętrz? "Tworzymy bardzo holistyczny wizerunek człowieka"
Akcja Żonkile 2021 w Jabłonowie Pomorskim w powiecie brodnickim
Młodzież z Jabłonowa Pomorskiego wyszła na ulice, aby upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim w dniu 19 kwietnia 1943 r., w momencie rozpoczęcia zarządzonej przez Heinricha Himmlera akcji ostatecznej likwidacji getta, w wigilię żydowskiego święta Pesach.
- Wzięliśmy udział w akcji po raz drugi. Głównym jej założeniem jest utrwalenie pamięci o tamtych wydarzeniach. 19 kwietnia każdy chętny mógł wykonać drobny gest, przypiąć żonkila do ubrania, w ten sposób upamiętniając rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie
mówi Marcin Olszewski, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie i instruktor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim.
Jeszcze przed 19 kwietnia pracownicy CKiS przygotowali ozdobną ramkę, papierowe żonkile, a następnie ruszyli wraz z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie na ulice miasta, aby umożliwić chętnym sfotografowanie się z symbolicznym żółtym kwiatkiem. Zobaczcie zdjęcia:
Przygotowano także grafikę, którą można było ustawić na zdjęciach profilowych na Facebooku.
