Dochód z niedzielnej akcji ma zostać przeznaczony na zakup sprzętu do likwidowania skutków powodzi dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Mnóstwo takiego sprzętu jednostki strażackie w całej Polsce straciły podczas majowej i czerwcowej powodzi.
Dla zwiedzających otworzyły się również podwoje strażnic w komendzie powiatowej PSP w Aleksandrowie i jednostce ratowniczo-gaśniczej w Ciechocinku. Każdy mógł obejrzeć sprzęt strażacki - samochody bojowe, drobny sprzęt ratowniczy. Każdy mógł porozmawiać ze strażakami o ich pracy. Przy okazji można było wrzucić datek do specjalnej puszki WOŚP. - Po akcji zamknięte puszki przekazaliśmy do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Toruniu - mówi Karol Dobrzelecki, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim i zapewnia, że na szczęście zawodowi strażacy z powiatu aleksandrowskiego podczas akcji powodziowej nie utracili żadnego sprzętu. - Niektóry wymagał tylko drobnych napraw - dodaje zastępca komendanta.
Aleksandrów, Ciechocinek > Nasi strażacy też wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Mariusz Strzelecki

"Dzień otwartych strażnic” odbył się również w strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ciechocinku.
"Dzień otwartych strażnic" w niedzielę wyborczą odbył się również w aleksandrowskiej i ciechocińskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Tym samym nasi druhowie zawodowi włączyli się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem "Stop powodziom!".