Zaczęło się od koncertu. Wszystko po to - jak podkreślała Barbara Jasińska, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej "Doman" w Ślesinie - by wprawić zebranych w anielski nastrój. Wszak o aniołach miano mówić i nagradzać tych, którzy wykonali najpiękniejsze prace.
Anioły oceniało to samo jury, co rok temu. Przewodniczącym był artysta plastyk Janusz Bałdyga. Do pomocy miał Arkadiusza Jasińskiego, artystę grafika oraz Jana Siejnę miejscowego patrona kultury i sztuki.
Gran Prix tegorocznej "Inwazji Aniołów" - trafiło do Mileny Stałowskiej z Kcyni. Młoda twórczyni wykonała przepięknie anioła w glinie. - _Wróżę wielką przyszłość - _mówił gratulując laureatce Janusz Bałdyga.
Wśród profesjonalnych twórców pierwsze miejsce przyznano Józefowo Walczakowi z Więcborka. Nagrodę za drugie miejsce odebrała z honorami Barbara Hipnarowicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu.
Wyzwanie podjęli także dzieci i młodzież. Wśród dzieci w wieku 7-9 lat najpiękniejsze prace - zdaniem jury - wykonali: Michalina Wruk (pierwsze miejsce) i Jagoda Szpulecka (drugie miejsce). Obie dziewczyny reprezentują ośrodek kultury w Kcyni.
Trzecim miejscem nagrodzono Weronikę Nazderko z szubińskiej "Krainy uśmiechu". Dwa wyróżnienia trafiły do: Pauliny Wierzewskiej i Daniela Wierzewskiego z SP w Dębowie.
Wśród starszych dzieci (10-12 lat) jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia: dla Natana Szymańczaka z Kcyni, Adama Murawskiego z miejscowości Łodzia koło Sadek i Kingi Meller z Rozstrzębowa.
Dwa równorzędne wyróżnienia dla twórców w wieku 13-15 lat trafiły do: Ani Kapicy i Jakuba Zmarzłego, uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Samostrzelu
W kategorii wiekowej 16-18 lat. jury nagrodziło:ę Stałowską z Kcyni (I miejsce), Natalię Koteras (II miejsce) i Edytę Galińską (III miejsce). Dwie ostatnie laureatki reprezentowały Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzelu.
Wśród twórców dorosłych nagrodę za pierwsze miejsce odebrała w muzeum Iwona Mateczyk - Obremska, pracująca w świetlicy w Radziczu. Drugim miejscem nagrodzono Janinę Grochowską z Witosławia. Trzecim miejscem uhonorowano pracę Sandry Gancarz ze Starego Jarużyna (gmina Szubin).
Jury wyróżniło także twórców niepełnosprawnych: Szymona Kniołę i Joannę Lewandowską z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Pod Dębem".