Anna Plichta z Pacificu Toruń na podium wyścigu w Czechach

Anna Plichta jest w tym sezonie liderką Pacificu Toruń.
Anna Plichta jest w tym sezonie liderką Pacificu Toruń. archiwum
Anna Plichta zajęła 3.miejsce w prestiżowym międzynarodowym etapowym wyścigu kobiet- Tour de Feminin - Krasna Lipa. Na starcie w Czechach stanęło ponad 130 zawodniczek.

Cały wyścig składał się z 5 etapów i najlepsza okazała się reprezentantka Rosji, Tatiana Antoshina, która wyprzedziła Amerykankę Lauren Stephens oraz Plichtę. 7.miejsce zajęła kolejna z zawodniczek TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, Paulina Brzeźna-Bentkowska.

To nie jedyny sukces toruńskiej ekipy w Czechach. Pierwszy etap o długości 118,7 km wygrała właśnie Brzeźna-Bentkowska, która zdecydowała się na solową akcję w samej końcówce, samotnie mijając linię mety z 6 sekundową przewagą nad peletonem. Dzięki temu torunianka przez dwa dni prowadziła w klasyfikacji generalnej.
Plichta z kolei świetnie pojechała na 3. etapie - jeździe indywidualnej na czas. To był zresztą kluczowy etap dla całej klasyfikacji generalnej. Dotychczas prowadząca Brzeźna-Bentkowska wykręciła 14. czas, a wygrała Tatiana Antoshina. Rosjanka przejęła żółtą koszulkę liderki, której już nie oddała do końca wyścigu.

Zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team wystartowały w składzie: Agnieszka Skalniak, Monika Brzeźna, Ola Kardas, Anna Plichta, Katarzyna Wilkos, Brzeźna-Bentkowska oraz gościnnie Maja Włoszczowska. Toruńska ekipa zajęła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej za Team Tibco i kadrą Rosji.