Basen w Solcu Kujawskim zwany aquaparkiem służy m.in. szkołom. Tu od rana do godzin popołudniowych, od poniedziałku do piątku, uczniowie soleckich szkół - w ramach programu sponsorowanego przez urząd marszałkowski - uczą się pływać. Z końcem maja kończy się kolejny program.
- W czerwcu szkoły organizują uczniom wycieczki, więc w zajęciach w basenie bierze udział mniej dzieci. Dlatego zdecydowaliśmy się od poniedziałku 6 czerwca zamknąć basen, by przeprowadzić tzw. coroczną przerwę technologiczną - mówi Zbigniew Wawrzyniak, dyrektor OSiR. Termin wymusiło Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, bo w tym czasie przystępuje do remontu kotłowni. Nie będzie więc grzać wody.
OSiR w Solcu Kujawskim wykorzysta ten czas na spuszczenie wody, umycie i odkażenie niecki basenowej, na konserwację sprzętu, wymianę przepalonych żarówek pod dachem co wymaga postawienia specjalnej konstrukcji, będzie też nowa kasa.
- Samo wypompowanie basenu wymaga pięciu dni, tyle czasu napełnienie, to także okazja, by wykonać prace konserwacyjne - mówi dyrektor Wawrzyniak. - Z początkiem wakacji - 25 czerwca - basen będzie czynny.
A w wakacje soleckie dzieci kąpią się za darmo...
