Arsen z Grudziądza zdobył złoty medal XII Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym

(DD)
W finałowej walce Arsen Vazaryan z Grudziądza pokonał Macieja Słowiańskiego i zdobył złoty medal XII Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach wolnych, w kategorii do 68 kilogramów Fot. Archiwum Rodzinne
Arsen Vazaryan ma 14 lat, a od pięciu trenuje zapasy. Uczy się w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu. Właśnie odniósł swój pierwszy duży sukces na mistrzostwach Polski.

W ostatnią niedzielę, w Staszowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach, w stylu wolnym. W zawodach rywalizowało 179 zawodników, do lat 14 z całego kraju.

W kategorii do 68 kilogramów, najwyższe miejsce na podium i złoty medal, bez straty punktu, wywalczył Arsen Vazaryan, grudziądzanin trenujący w Klubie Sportowym Bloczek Team Pelplin. W finale pokonał Macieja Słowiańskiego (ZTA Zgierz), a w drodze do niego m.in. Jakuba Kiełpińskiego (MLKS Wisła Świecie), który stanął na trzecim miejscu podium.

Arsen jest rodowitym grudziądzaninem. Trenuje zapasy od 9. roku życia. Dziś ma 14 lat i jest uczniem pierwszej klasy technikum elektrycznego w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądzu.

Dlaczego Arsen trenuje w Pelplinie?

- Niestety, w Grudziądzu nie ma klubu, w którym można trenować zapasy w stylu wolnym. Przez dłuższy czas trenował w sąsiednim Świeciu, ale dwa lata temu przenieśliśmy się do Pelplina - mówi Artur Vazaryan, dumny tata młodego mistrza.

Dla utalentowanego nastolatka, ale także taty, wybór klubu w tak odległym mieście oznacza spore problemy.

- Artur wraca ze szkoły, zjada obiad i jedziemy na trening. Jakieś 70 kilometrów w każdą stronę. Dwa-trzy razy w tygodniu. A kiedy nie ma treningu, idzie na siłownię w Grudziądzu - opowiada Artur Vazaryan.

Złoty medal na mistrzostwach Polski to pierwszy tak duży sukces młodego zapaśnika z Grudziądza.

- Następnym celem są mistrzostwa U-15, które odbędą się w przyszłym roku. A potem mistrzostwa Europy - mówi tata Arsena.

Zdjęcia z finałowej walki Arsena Vazaryana z Maciejem Słowiańskim zobaczcie w galerii:

Arsen z Grudziądza zdobył złoty medal XII Mistrzostw Polski ...