Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 [18 kolejka PlusLigi]

FIAŁ
Dariusz Bloch
Nie było niespodzianki w Rzeszowie. Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali w trzech setach wyjazdowy mecz 18. kolejki PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów.

Bydgoscy siatkarze tylko momentami próbowali nawiązać walkę z zespołem gospodarzy. O tej porażce muszą jak najszybciej zapomnieć, bo już w środę we własnej hali zmierzą się z Lotosem Treflem Gdańsk, który dzisiaj dość niespodziewanie uległ przed własną publicznością Jastrzębskiemu Węglowi.

Zapis relacji: Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz na żywo

Po wyrównanym początku meczu, w pierwszym secie rzeszowianie przewagę wypracowali sobie po pierwszej przerwie technicznej, kiedy odskoczyli nawet na pięć punktów przewagi (15:10). Bydgoszczanie zbliżyli się na dystans dwóch punktów (17:15, 18:16), jednak nie byli w stanie tej straty odrobić. Druga odsłona to absolutna dominacja gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

Trzecią partię gospodarze rozpoczęli od szybkiego zdobycia pięciu punktów, potem Łuczniczka próbowała niwelować straty, m.in. dwukrotnie blokując atak Kurka. Jednak Asseco Resovia utrzymała wynik korzystny dla siebie do końca.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

ASSECO RESOVIA (trener Andrzej Kowal): Tichacek 2, Penchev 4, Holmes 10, Kurek 19, Jaeschke 9, Dryja 7, Ignaczak (libero) oraz Śliwka, Lyneel 3. Punkty. Atak: 40, blok: 8, zagrywka: 6, po błędach rywala: 21.

ŁUCZNICZKA (trener Piotr Makowski): Radke 2, Ruciak 6, Kosok, Jarosz 9, Klinkenberg 4, Jurkiewicz 3, Żurek (libero) oraz Wolański 1, Krzysiek 5, Murek 1, Wiese 6. Punkty. Atak: 31, blok: 4, zagrywka: 2, po błędach rywala: 24.

Sędziowie: Paweł Burkiewicz (Kraków), Jacek Litwin (Kraków).

PlusLiga - wyniki 18. kolejki
Czwartek, 18 lutego
AZS Politechnika Warszawska - MKS Będzin 2:3 (23:25, 25:27, 25:23, 26:24, 9:15)

Piątek, 19 lutego
Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 3:2 (12:25, 25:22, 25:22, 19:25, 15:13)