
Atrakcje turystyczne w Kujawsko-Pomorskiem. Co warto zobaczyć w Kujawsko-Pomorskiem?
Zobacz nasze propozycje na kolejnych slajdach >>>

Największym miastem regionu jest Bydgoszcz. Jej położenie u zbiegu Kanału Bydgoskiego, Brdy i jej ujścia do Wisły sprawia, że Bydgoszcz ma wyjątkowy charakter "miasta na wodzie". Bydgoszcz jest także w ścisłej czołówce najbardziej zielonych miast w Polsce.
Bydgoszcz to miasto, które ma do zaoferowania sporo ciekawych atrakcji. W Bydgoszczy jest wiele zabytków oraz atrakcji turystycznych. Do najciekawszych należą Stare Miasto, Wyspa Młyńska, Katedra Bydgoska czy zabytkowe spichrze nad Brdą.
Klimat dawnej Bydgoszczy poczuć można na ulicy Długiej. Warto zajrzeć do Muzeum Mydła i Historii Brudu a także zobaczyć zabytkowy tramwaj i Aleję Bydgoskich Autografów.
Na Wyspie Młyńskiej mieści się między innymi budynek Przystani Bydgoskiej, przy której działa wypożyczalnia sprzętu wodnego - Bydgoszcz można zatem zwiedzić z poziomu rzeki.
Zajrzeć warto też do Dzielnicy Muzycznej. To urokliwy i spokojny zakątek Bydgoszczy, w którym mieszczą się obiekty kulturalne, w tym Filharmonia Pomorska. W okolicy powstał park pełen rzeźb upamiętniających wybitnych kompozytorów.
Pośród gęstego lasu na obrzeżach miasta ukryty jest unikalny w światowej skali dawny zakład produkcji materiałów wybuchowych - Exploseum.
A to tylko niektóre z atrakcji turystycznych Bydgoszczy.

Torunia nie trzeba nikomu reklamować - jego sława wychodzi poza granice kraju. W samym sercu Rynku w Toruniu mieści się budynek Ratusza, w którym działa muzeum oraz wieża ratuszowa, z której podziwiać można całe miasto z góry.
Spacerując uliczkami toruńskiego Starego Miasta zobaczyć można ruiny zamku krzyżackiego oraz fragmenty murów miejskich z Krzywą Wieżą.
Jedną z wyjątkowych atrakcji i symboli Torunia są toruńskie pierniki - można się z nimi zetknąć między innymi w dwóch niezależnie działających żywych muzeach.
Warto wybrać się na seans do Planetarium, odwiedzić Dom Legend Toruńskich oraz Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy - pierwsze centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim.
A to tylko niektóre z atrakcji turystycznych Torunia.

Chełmno nazywane jest przez wielu "Krakowem Północy". Warto wymienić klimatyczne uliczki chełmińskiej starówki, słynny ratusz z renesansowymi detalami czy średniowieczne świątynie.
Chełmno położone malowniczo na dziewięciu wzgórzach to najbardziej romantyczne miasto w Polsce. W tutejszym kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znajdują się relikwie św. Walentego.
Chełmno to miasto pełne niezwykłych zabytków - świetnie zachowany średniowieczny układ urbanistyczny, sześć gotyckich kościołów oraz renesansowy ratusz a także mury obronne otaczające miasto przez niemal dwa i pół kilometra.
Na kościelnej wieży znajduje się też platforma widokowa, z której podziwiać można panoramę Chełmna.
Na Starych Plantach przy Bramie Grudziądzkiej rozpościerają się piękne kwiatowe dywany.
A to tylko niektóre z atrakcji turystycznych Chełmna.