Celem Banku Pomysłów jest np. upraszczanie przepisów dotyczących działalności gospodarczej, likwidowanie zbędnych i uciążliwych obowiązków, ułatwienie w znajdowaniu finansowania dla firm, ułatwienie w dostępie do informacji dla przedsiębiorców, wsparcie w prowadzeniu handlu zagranicznego i znoszenie barier dla inwestowania w Polsce.
Przeczytaj również: Podszywają się pod ZUS. Obiecują unijne dotacje
Jak działa Bank Pomysłów? Jeśli chcesz zgłosić pomysł, zaloguj się na biznes.gov.pl, wejdź na stronę Banku Pomysłów i skorzystaj z formularza zgłoszeniowego online (kliknij przycisk "Zgłoś nowy pomysł"). Pomysły można zgłaszać w kategoriach: rozwój działalności gospodarczej, prawa i obowiązki przedsiębiorcy, finansowanie, wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek, handel zagraniczny, informacje dla przedsiębiorców i inwestowanie w Polsce.
Czytaj też: Europejski ranking innowacji regionów. Polska pomału do przodu [tabela]
Jak wyjaśniają redaktorzy serwisu Ministerstwa Rozwoju, jeśli pomysł jest zgodny z zasadami zgłaszania pomysłów, zostanie opublikowany. Inni użytkownicy mogą komentować Twój pomysł i wystawiać oceny. Najlepiej oceniane pomysły, po weryfikacji są przekazywane do odpowiednich urzędów, które ostatecznie decydują o tym, czy i kiedy dany pomysł można zrealizować.
Wideo - Innowacje gwarancją rozwoju
Źródło: X-news/NTL Radomsko
