Wideo. Jak sprawdzić czy przeszedłeś koronawirusa?
Kilka dni temu burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński oraz właściciele firmy Matro, Jolanta i Roman Tomaszewscy podpisali akt notarialny na mocy którego firma nabyła od gminy w przetargu za 418 tys. złotych prawo własności działki inwestycyjnej o powierzchni 1.5 hektara. Działka ta położona jest w lubieńskiej strefie przemysłowej w sąsiedztwie nowego targowiska oraz niedawno otwartego w strefie marketu budowlanego "Wiewiórka".
Jak informują władze Lubienia Kujawskiego, nowy inwestor planuje na zakupionej nieruchomości budowę obiektu o charakterze usługowo- handlowym. Profil działalności to branża rolna. Firma Matro dołączyła tym samym do grona inwestorów, którzy wcześniej nabyli grunty pod inwestycje w lubieńskiej strefie przemysłowej.
A są to takie firmy jak: Superfos, producent opakowań z tworzyw sztucznych, Kreisel, znany wytwórca zapraw i klejów, Polcalc, producent nawozów wapniowych, jeden ze sponsorów programu telewizyjnego "Rolnik szuka żony", Polmais, autoryzowany dystrybutor kwalifikowanego materiału siewnego czy czy Sulima, producent profesjonalnej chemii dla domu i przemysłu.
Ale w lubieńskiej strefie przemysłowej ulokowały się także mniejsze firmy. A każdy ze wzniesionych obiektów to miejsca pracy - od kilkunastu do kilkuset.
Kolejny akt notarialny to dowód na to, że gmina Lubień Kujawski jest wciąż atrakcyjnym miejscem pod względem inwestycyjnym na mapie województwa kujawsko-pomorskiego. Zaledwie 7 kilometrów do węzła autostradowego w Kowalu i bezpośrednie sąsiedztwo z drogą krajową nr 91 - to niewątpliwe atuty tej lokalizacji. Co jeszcze zachęca inwestorów do lokowania tutaj swoich biznesów? To, że tereny w lubieńskiej strefie są uzbrojone i że ich dysponentem jest gmina.
