Bez kadrowiczów

(kf)
W Poznaniu na torze regatowym Malta odbyły się jesienne regaty kwalifikacyjne wioślarzy. Nie wzięli w nich udziału kadrowicze, zwolnieni przez związek.

Pokazał się jedynie Rafał Hejmej (Zawisza), który walczy o zwycięstwo w rankingu "Złotych wioseł". W zawodach storpedowanych nieco przez pogodę (odwołano sobotnie finały) nie zabrakło nikogo z wioślarskiego zaplecza, którzy pragną awansować do kadry.
     - Po sobotnich eliminacjach, nazajutrz zawodnicy startowali dwukrotnie - informuje "Pomorską " Marian Drażdżewski, trener Bydgostii-Kabla. - Rywalizowano w skiffie i dwójkach bez sternika.
     Na jedynkach dobrze zaprezentował się Marcin Wika, który najpierw był 2 w finale B, a w następnym biegu wygrał finał A. Zwycięstwa odniosły też Iwona Zygmunt i Aneta Bełka w dwójkach bez sternika. W tej samej konkurencji 3. miejsca zajmowały Agnieszka Madaj, Dorota Gazda (wszyscy Bydgostia-Kabel) oraz Katarzyna Włodarczyk, Marta Glamowska (obie BKW). W skiffie w. lekkiej dwa razy 3. pozycję zajął Miłosz Bernatajtys, a Bartłomiej Pawełczak był 5 i 6. Z kolei w dwójce bez sternika Michał Stawowski, Piotr Biedrzycki (BTW/SMS Toruń) plasowali się na 3 i 6 miejscu, a Jarosław Bielaszewski, Tomasz Kowalik (Bydgostia-Kabel) - na 5 i 8. Poniżej oczekiwań zaprezentował się Rafał Hejmej z Mariuszem Kołodziejem (Zawisza), która uplasowali się na 7. miejscu, a na pochwałę zasłużyli Tomasz Chylarecki, Marek Ciszek (Bydgostia-Kabel) zajmując 2 razy 3 miejsce w finale B. W wadze lekkiej Michał Górka, Marek Cygan (Bydgostia-Kabel/Zawisza) dwukrotnie przypłynęli na 4 pozycji. W rywalizacji juniorek wygrała dwójka bez sterniczki Katarzyna Pawłowska, Agata Zieleniewska, 2. lokatę zajęła dwójka juniorów: Michał Wyrwał, Artur Uniszkiewicz (wszyscy Bydgostia-Kabel), a 3. Krzysztof Dymel, Tomasz Ciechanowski (Zawisza/SMS Toruń). Najlepszym skiffistą okazał się Karol Słoma (SMS Toruń), który wyprzedził Rafała Piecucha (BTW/SMS).