Aby zapoznać się z zasadami tworzenia ‘Bezbłędnej Tabeli’, kliknij tutaj
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 3:1 (Bartosz Frankowski)
W tym spotkaniu nie było większych kontrowersji. Sędzia Frankowski absolutnie słusznie ocenił, że przy golu dla Piasta rozpoczynający akcję Gerard Badia nie faulował Kamila Mazka. Hiszpan był szybszy i uprzedził zawodnika rywali.
Bartosz Frankowski (10 pkt) – bezbłędny mecz.
Arka Gdynia – Górnik Łęczna 1:0 (Daniel Stefański)
Lechia Gdańsk – Korona Kielce 0:0 (Mariusz Złotek)
W tych meczach nie było większych kontrowersji.
Daniel Stefański, Mariusz Złotek (po 10 pkt) – bezbłędne mecze.
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:0 (Jarosław Przybył)
W Białymstoku zbyt wiele, jeśli chodzi o kwestie sędziowskie, się nie działo. Nie można bowiem powiedzieć, że Patryk Małecki faulował w drugiej połowie w polu karnym Ziggy’ego Gordona. Skrzydłowy Wisły nie przekroczył granic dopuszczalnej walki i zgodnie z przepisami zatrzymał obrońcę Jagi.
Jarosław Przybył (10 pkt) – bezbłędny mecz.
Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 6:0 (Tomasz Kwiatkowski)

We Wrocławiu jeszcze przy stanie 0:0 była kontrowersja, czy po strzale głową Kamila Bilińskiego i obronie Libora Hrdlicki piłka czasem nie przekroczyła linii bramkowej. Żadne z ujęć telewizyjnych tego nie wyjaśnia, ale wydaje się, że sędzia podjął dobrą decyzję. Niemniej jednak, skoro nie mamy pewności, że popełnił błąd, a mieć jej nie możemy, uznajemy, że tego błędu nie było.
Tomasz Kwiatkowski (10 pkt) – bezbłędny mecz.
Lech Poznań – Pogoń Szczecin 2:0 (Piotr Lasyk)

W Poznaniu sędzia Piotr Lasyk ocenił, że w walce z Wołodymirem Kostewyczem David Niepsuj, który podeptał swojego rywala, uczynił to przypadkowo. Rzeczywiście, trudno się dopatrzeć w tej sytuacji celowości zawodnika Pogoni, ale nie można mieć stuprocentowej pewności.
Piotr Lasyk (10 pkt) – bezbłędny mecz.
Legia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6:0 (Tomasz Musiał)

Najwięcej ciekawych zdarzeń był jednak przy Łazienkowskiej, gdzie sędzia Tomasz Musiał nie popełnił jednak błędów. Arbiter słusznie uznał gola na 1:0, uznając, że będący na pozycji spalonej Miroslav Radović w żaden sposób nie wpłynął na akcję. Serb ani nie był blisko zagrania piłki, ani nie absorbował obrońców/bramkarza, ani tez nie przeszkodził żadnemu z rywali. Gol prawidłowy.

Rzut karny dla Legii nie budził żadnych wątpliwości. Dawid Nowak instynktownie, ale celowo zagarnia piłkę ręką i takie zagranie musi kończyć się jedenastką.

Starcie Pazdana z Kędziorą tuż przed polem karnym Legii – sytuacja na styku. Arbiter nie przerwał gry i się z tego wybroni, uznając, że Pazdan nie przekroczył granic dopuszczalnej walki. Trzeba jednak zauważyć, że ta granica była blisko, choć sytuacja miała miejsce tuż przed szesnastką (karnego i tak by nie było), a zawodnik Legii ryzykował co najwyżej żółtą kartkę ze względu na obecność asekurującego partnera, więc ta sytuacja i tak nie miała większego wpływu na wynik meczu.
Tomasz Musiał (10 pkt) – bezbłędny mecz.
Zweryfikowane wyniki:
Wisła Płock – Cracovia 1:1 (Krzysztof Jakubik) -> zweryfikowane na 0:1

Jedyny wynik do zweryfikowania w tej kolejce mamy w Płocku. Cóż, sędzia Krzysztof Jakubik miał rację, uznając, że Grzegorz Sandomierski faulował w polu karnym Piotra Wlazłę, ale chwilę wcześniej nie zauważył, że ten sam zawodnik Wisły sam faulował walczącego z nim obrońcę. Nie jest to wielbłąd, ale jednak błąd arbitra, który wpłynął na losy meczu. Z kolei faulem Budzińskiego na Furmanie (powinna być żółta kartka) nie będziemy się specjalnie zajmować, bowiem sytuacja dotyczyła pierwszej żółtej kartki, z którą zawodnik Cracovii mógł być zdecydowanie ostrożniejszy i nie popełnić faulu na kartkę, którą później otrzymał.
Krzysztof Jakubik (7 pkt) – mniejszy błąd, wypaczony wynik.
Oto nasza ‘Bezbłędna tabela’ po 33. kolejce Lotto Ekstraklasy (po podziale punktów):

‘Bezbłędna tabela’ po 33. kolejce Lotto Ekstraklasy (bez podziału punktów):

Objaśnienie oznaczeń:
- ‘pkt u nas’ – liczba punktów zdobytych przez dany zespół po naszych weryfikacjach
- ‘pkt w ESA’ – liczba punktów zdobytych w oficjalnej tabeli Lotto Ekstraklasy
- ‘bilans pkt’ – bilans punktowy, różnica punktów pomiędzy tymi w oficjalnej tabeli, a tymi z naszej ‘Bezbłędnej tabeli’. Liczba dodatnia oznacza, że drużyna zyskała na korzystnych decyzjach sędziów, a ujemna, że na nich straciła
- ‘błędy na +’ - poważne błędy sędziów popełnione na korzyść danej drużyny
- ‘błędy na –‘ - poważne błędy sędziów popełnione na niekorzyść danej drużyny
- ‘mecze na +’ – mecze, w których sędzia wypaczył wynik na korzyść danej drużyny
- ‘mecze na –‘ – mecze, w których sędzia wypaczył wynik na niekorzyść danej drużyny
- '+/-' - różnica bramek zespołu
Ranking sędziów:

Zasady:
- każdy sędzia otrzymuje za mecz 10 punktów
- uwzględniane są tylko błędy, które wpłynęły na wynik meczu
- poważny błąd to 5 punktów karnych, mniejszy błąd to 2 pkt karne, błąd asystenta to 2 pkt karne, spalone 'z duchem gry' pozostawiamy bez konsekwencji, wypaczenie wyniku meczu (inne rozstrzygnięcie) to dodatkowy 1 punkt karny.
- najniższa możliwa nota dla sędziego to 0 punktów