Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpieczeństwo na mapie Rypina, zagrożenia po weryfikacji

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają przestępstwa i wykroczenia oraz zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają przestępstwa i wykroczenia oraz zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. UM Rypin
W ciągu pół roku mieszkańcy powiatu rypińskiego nanieśli na mapę zagrożeń ponad sto zgłoszeń. Potwierdzono około 30 procent z nich.

- Już ponad pół roku w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym czasie na terenie powiatu rypińskiego mieszkańcy nanieśli na nią 101 zgłoszeń. 28 z nich zostało potwierdzonych. Niektóre też są nadal weryfikowane – informuje asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie. - Najczęściej zgłaszano przekraczanie prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Przypominamy, że na mapie mamy możliwość dokonania zgłoszenia aż w 25 kategoriach.

Mapa zagrożeń ma służyć badaniu i obrazowemu przedstawianiu mieszkańcom informacji dotyczących przestępczości i zagrożeń mających miejsce w ich najbliższym otoczeniu. Wskazuje miejsca niebezpieczne, informuje o zgłaszanych zagrożeniach. Mapa opiera się o informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, pozyskiwane od społeczeństwa i od internautów z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają przestępstwa i wykroczenia oraz zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Z mapy wynika, że w powiecie rypińskim problemem jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (przy ul. Sommer/Młyńskiej w Rypinie oraz w Kowalkach). Ponadto odnotowane jest nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości na ul. Toruńskiej i Warszawskiej. Na tej drugiej jest też ostrzeżenie o nieprawidłowym parkowaniu.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu możemy podpowiadać policjantom, gdzie na terenie powiatu rypińskiego dochodzi do niepokojących zdarzeń. Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997 – dodaje asp. Rupińska.

Podgrzewany konfesjonał, silnik, który wypadł z autobusu w czasie jazdy i wiele innych nietypowych sytuacji z regionu. Niektóre z tych sytuacji z pewnością Was zaskoczą. INFO Z POLSKI 13.04.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

Nietypowe zdarzenia z regionu. Niektóre Was zaskoczą [zdjęcia]

INFO Z POLSKI 13.04.2017- przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska