Tu podaj tekst alternatywny
  BIAŁY MIŚ: Wielkie emocje w wielkim finale. SP 16 sprawiła...

  BIAŁY MIŚ: Wielkie emocje w wielkim finale. SP 16 sprawiła sobie piękny prezent [zdjęcia, wideo]

  maz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wielki finał 50. edycji Białego Misia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16. Do obsadzenia wszystkich miejsc na podium potrzebna była dogrywka!
  Finał Białego Misia 2018
  1/201

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Wojciech Arkuszewicz

  Pięć szkół w finale - emocji znacznie więcej. Bydgoska Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka w poniedziałkowe popołudnie aż od nich kipiała. To wszystko dzięki uczestnikom 50. edycji naszego turnieju.

  Stworzyli widowisko na świetnym poziomie - zawodnicy ambitnie walczyli o każdy punkt, a kibice zdzierali gardła, by dopingiem wspomóc swoich faworytów.

  Chrapkę na zwycięstwo miała każda ze szkół - SP 15, SP 16, SP 48, SP 63 i SP 64. Faworyta trudno było wskazać, bo te reprezentacje w tym roku jeszcze na siebie nie wpadły.

  W finale - od pierwszych konkurencji trwała więc zacięta walka o zwycięstwo. Zdecydowanego lidera nie było, bo choć po pierwszej rundzie prowadzenie objęła drużyna Sp 16, to rywale deptali jej po piętach. I tak, w rywalizacji klas trzecich, komplet punktów zgarnęła SP 48, coraz bardziej rozkręcała się SP 64, a z tyłu wcale nie zostawały dwie kolejne szkoły.

  Emocje rosły z każdą konkurencją. Uczestnicy, którzy oczekiwali na start bawili się w specjalnej strefie przygotowanej przez salę zabaw Złoty Smoczek, która wkrótce zostanie otwarta w dawnym centrum handlowym Drukarnia. Albo gorąco dopingowali swoich kolegów - gdy ci walczyli o punkty. Razem z liczną publicznością - na trybunach zasiedli rodzice, dziadkowie czy koledzy młodych sportowców. Wszystko w rytmie muzyki granej przez znanego DJ’a Macieja Gambita Turowskiego.

  W walce klas czwartych "szesnastka" tylko dwa punkty oddała rywalom i praktycznie zapewniła sobie pierwsze miejsce w zawodach. "Przyklepała" je znakomitym występem najstarszych uczestników. Tym zwycięstwem SP 16 pięknie podkreśliła fakt, że jako jedyna z bydgoskich szkół wzięła udział we wszystkich rozegranych dotąd edycjach Białego Misia!

  Trwała jednak zacięta walka o pozostałe pozycje, sytuacja na boisku i na tablicy wyników zmieniała się jak w kalejdoskopie. A kiedy walka na parkiecie się zakończyła, szkoły ustawiały się do końcowej prezentacji, zaczęło się wielkie liczenie punktów. Drugie miejsce pewnie wywalczyła reprezentacja SP 64, a trzecie.... Tu potrzebna była dogrywka!

  Zobacz galerię

  Jak się okazało - SP 48 i SP 15 zebrały tyle samo punktów. I jeszcze raz uczniowie klas piątych musieli stanąć do rywalizacji. Jedna, dodatkowa konkurencja przesądziła, że trzecią pozycję zajęli uczniowie SP 15.

  SP 48 zakończyła zmagania na czwartym miejscu, a stawkę zamknęli reprezentanci SP 63. Wszystkim uczestnikom należą się jednak wielkie brawa za ambitną postawę na boisku, a ich nauczycielom serdecznie podziękowania za przygoptowanie drużyn.

  Nagrody najlepszym wręczali: Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, Marek Ciesielski - prezes oddziału Polska Press, wydawcy "Gazety Pomorskiej", Alicja Polewska - zastępca redaktora naczelnego "Gazety Pomorskiej" oraz przedstawiciele UM Bydgoszczy, sponsorów i partnerów turnieju.

  Finaliści byli głównymi bohaterami wydarzeń w Łuczniczce, ale nie jedynymi. Do Łuczniczki zaprosiliśmy również przedstawicieli szkół, które bawiły się z nami w tym roku, ale nie udało im się awansować do finału.

  Każdy ze startujących otrzymał medal za uczestnictwo w zawodach. Wręczał je Adam Soroko, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu UM Bydgoszczy.

  Specjalne wyróżnienie i nagrodę od Wojskowych Zakładów Lotniczych otrzymała SP 37 - jedyna ze szkół spoza finału, która miała dwa zwycięstwa grupowe na koncie.

  Wyniki finału Białego Misia 2018:
  1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16 - 120 punktów
  2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 64 - 95 punktów
  3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 15 - 85+1 punktów
  4. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 48 - 85 punktów
  5. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 63 - 65 punktów

  Zobacz galerię

  Tegoroczny turniej był dla nas wyjątkowy - w tym roku odbyła się już 50. edycja. Kontynuowanie tej tradycji, tak jak organizacja zawodów w tym roku, nie byłyby możliwe bez zaangażowania wielu ludzi. Przede wszystkim bydgoskich szkół podstawowych, ich uczniów, nauczycieli i dyrektorów. To oni - każdego roku - przygotowują się do startu i dostarczają nam wielkich emocji. Wroku bawiło się z nami 20 reprezentacji, a w sumie ponad tysiąc młodych sportowców.
  Dziękujemy też naszym partnerom - władzom Bydgoszczy, które od lat włączają się w organizację i wspierają Misia oraz wszystkim partnerom i sponsorom tych zawodów. Także Piotrowi Drażdzewskiemu, dyrektorowi HSW Łuczniczka.
  Serdeczne podziękowania kierujemy też do ekipy technicznej z SP 48 oraz sędziów pomocniczych turnieju: Mateusza Streich, Mikołaja Cichańskiego i Radosława Zajdy.
  Dziękujemy i - już tradycyjnie - do zobaczenia za rok!


  DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sponsorzy

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Weź udział w największej konferencji marketingowej w regionie!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Wielkie muzyczne show w Bydgoszczy! 12 znakomitych wokalistów i ponad 20 przebojów muzyki!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego