Biblioteka gminy ciechocin świętowała 60-lecie działalności...

  Biblioteka gminy ciechocin świętowała 60-lecie działalności [zobacz zdjęcia]

  KR

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Biblioteka gminy Ciechocin świętowała jubileusz 60-lecia
  1/5
  przejdź do galerii

  Biblioteka gminy Ciechocin świętowała jubileusz 60-lecia ©Z UG

  Biblioteka gminy Ciechocin świętowała jubileusz 60-lecia. Podczas uroczystości nagrodzono najaktywniejszych czytelników, zarówno tych dorosłych, jak i dzieci.
  Podczas jubileuszu był tort i koncert o tematyce świątecznej. Władze gminy złożyły podziękowania i życzenia pracownikom biblioteki. Oni natomiast dziękowali czytelnikom za korzystanie z księgozbioru oraz aktywny udział w wydarzeniach organizowanych w bibliotece i rodzicom wspierających swoje dzieci w rozwijaniu zainteresowań książką. 

  - Dziękujemy członkiniom Dyskusyjnego Klubu Książki za udział w spotkaniach i rozmowach 
  o przeczytanych pozycjach literackich i nie tylko. Jubileusz 60-lecia, to moment na podsumowanie działalności Biblioteki – informuje Urząd Gminy Ciechocin.

  W bibliotece i jej filii jest ponad 13 000 egzemplarzy woluminów. Rocznie placówkę odnotowuje się
  ok. 6 000 odwiedzin i 5000 wypożyczeń.

  - Na zakup książek wydajemy każdego roku sumę ponad 10 000 zł, która pozwala zakupić około 500 egzemplarzy. Ważnym wydarzeniem organizowanym przez Bibliotekę jest Przegląd Poezji dla Dzieci, który ma rangę konkursu wojewódzkiego wspieranego przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego i wójta gminy Ciechocin. W tym roku Przegląd miał swój 10 jubileusz. 
  Co roku gościmy autorów książek, na spotkania z pisarzami zapraszamy dorosłych czytelników i dzieci z gminnych szkół i przedszkoli. W Bibliotece organizowane są konkursy czytelnicze, warsztaty artystyczne oraz wydarzenia stałe: Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, Ferie z Biblioteką, Wakacje z Biblioteką, Święto Książki, Narodowe Czytanie - ogólnopolska akcja organizowana pod patronatem prezydenta RP, które organizujemy już od 5 lat – to tylko część działań placówki.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej