MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biblioteka w Tucholi. Wręczono nagrody i wyróżnienia

Redakcja
Rozdano nagrody w konkursie „Powodny świat“.
Rozdano nagrody w konkursie „Powodny świat“. nadesłane
W książnicy było wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym pod nazwą „Podwodny świat“, który został ogłoszony przez Dom Dziecka.

To już ósma edycja konkursu. Co roku ogłaszany jest pod inną nazwą. Skierowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu tucholskiego w trzech kategoriach: 6-8 lat, 9-12 lat oraz 13-16 lat. W tym roku wpłynęła rekordowa liczba prac, bo aż 383 prace przygotowane przez uczniów 20 szkół, pod okiem 65 nauczycieli i opiekunów.

Wystawa pokonkursowa nagrodzonych i wyróżnionych prac będzie dostępna w bibliotece w Tucholi od 1 do 16 czerwca. Oprócz nagród za pierwsze trzy miejsca oraz wyróżnienia ufundowano nagrody starosty tucholskiego, Kawalera Orderu Uśmiechu, dyrektorki domu dziecka w Tucholi, a także nagrody komisji edukacji, kultury i kultury fizycznej rady powiatu. Na uroczystość przyjechały prawie wszystkie zaproszone dzieci, przeszkodą w udziale w spotkaniu był tylko udział w różnego rodzaju innych konkursach.

Nagrodzono następujące osoby. Kategoria - szkoła podstawowa 6-8 lat - pierwsze miejsce zajął Jakub Jaszkowski z SP w Suchej, drugie - Dawid Nowakowski z SP w Iwcu, a trzecie Przemysław Westphal z SP w Kiełpinie. Wyróżnienia trafiły do Róży Iwickiej z SP w Iwcu, Moniki Spelbert z SP w Kiełpinie i Mileny Krzyżanowskiej z SP w Żalnie.

W kategorii szkoła podstawowa 9-12 lat przyznano tylko pierwsze miejsca Zuzannie Wieczór z SP w Klonowie, Dominice Wamce z SP w Bysławiu, Agnieszce Wąśniewskiej z SP nr 1 w Tucholi. Wyróżnienia przyznano - Edycie Glamie z SP w Iwcu, Blance Wojciechowskiej z SP nr 1 w Tucholi i Dorocie Witkowskiej z SP w Bysławiu. W najstarszej kategorii - gimnazjum pierwsze miejsce zajęły Wiktoria Morek z gimnazjum w Kęsowie i Aneta Bączkowska z gimnazjum w Bysławiu, a trzecie miejsce zajął Michał Jędryczka z gimnazjum w Bysławiu. Wyróżniono prace Mateusza Szeflera, Dominiki Berendt, Julii Janoszek, Aleksandry Krajny i Mateusza Sali.

Dodatkowo przyznano nagrodę dla Damiana Niewiadomskiego oraz wyróżniono jego kolegów - Mikołaja Górę, Jakuba Narlocha, Patryka Kątnego, Kamila Nieżurawskiego.

Znani, nieznani z Kujawsko-Pomorskiego. Jak dobrze ich znasz?

Dyrektorka domu dziecka w Tucholi Anna Liegmann nagrodziła Nadię Szymańską z SP nr 1 w Tucholi, Agnieszkę Mróz z SP z Gostycyna. Nagroda Kawalera Orderu Uśmiechu Haliny Janowskiej-Giłki powędrowała do Mateusza Drelicha z SP nr 5 w Tucholi. Starosta Michał Mróz przyznał swoją nagrodę Mai Jaroch z Gimnazjum w Cekcynie. Nagrody komisji rady powiatu trafiły do Mai Jankowskiej z SP nr 5 w Tucholi i Weroniki Müller z Gimnazjum w Cekcynie.

- Za rok kolejna edycja. Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie - zachęcają w starostwie. - Przyjdźcie oglądać te rysunki, bo prace są naprawdę przepiękne. Patrząc na nie, przenosimy się nad morze.

Patronat nad konkursem objęli Halina Janowska-Giłka, Kawaler Orderu Uśmiechu oraz Michał Mróz, starosta tucholski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska