Biegacze na ulicach Szubina. Wyzwanie podjęła młodzież i dorośli [zdjęcia]

Maja Stankiewicz
Start uczestnikow biegów glównych na 5 i 10 km
Start uczestnikow biegów glównych na 5 i 10 km Maja Stankiewicz
Wyzwanie podjęło blisko sto osób. Do biegów głównych na dystansie 5 i 10 km. zgłosiło się 29 biegaczy, przeważali wśród nich mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu nakielskiego. Start i meta - na szubińskim rynku

Biegi uliczne organizowane na rynku na początku maja to w Szubinie tradycja. W tym roku wyzwanie podjęło blisko stu biegaczy w różnych kategoriach wiekowych. Spora grupa młodzieży przyjechała z gminy Nakło. Najmłodsi zawodnicy nie mieli 7 lat.

Jako pierwsi stanęli do rywalizacji biegacze urodzeni w roku 2009 i młodsi. Zgłosiło się ich ponad 20. Jedna z zawodniczek biegła trzymając za rękę tatę. Meta na szubińskim rynku.

Wśród dziewczynek pierwsze trzy miejsca zajęły: Marysia Grzeszczak, Zosia Krzyw-dzińska i Zosia Skibińska. Wśród chłopców najszybciej dobiegł do mety Kuba Markiel. Na dwóch kolejnych stopniach podium stanęli: Szymon Roga i Filip Chaberski.

Zacięta rywalizacja była także wśród biegaczy z roczników 2007/8. Dziewcząt na starcie stanęło 14. Wygrała Weronika Kunicka. Tuż za nią linię mety przebiegły: Oliwia Wiechna i Ania Winkowska. Chłopców w tej kategorii stanęło do biegu 10. Wygrał Maciej Sobczak. Na dwóch kolejnych miejscach uplasowali się: Wiktor Perka i Dawid Bembnista.

Wśród dziewcząt najsłabiej obsadzona była kategoria wiekowa: 2005/6. O medale i nagrody walczyły cztery biegaczki. Rywalizację wygrała Maria Staroń. Druga przybiegła na metę Adrianna Pawlak, a trzecia Maria Ucińska. Chłopców z tej kategorii wiekowej podjęło wyzwanie 12. Rywalizację wygrał Ksawery Mierzwiński. Na podium stanęli także Dawid Kończal i Konrad Polaszewski. Gratulujemy!

Zanim ma starcie stanęli uczestnicy biegów głównych na 5 i 10 km mieszkańcy obejrzeć mogli ludowe występy w wykonaniu dzieci z zespołu „Pałuczaczki”. Maluchy śpiewały i tańczyły. Pokazał się także zespół „Jesienny Kwiat” oraz młodzież z Szubińskiego Domu Kultury.

Cera idealna. Czy warto używać kosmetyków z witaminą C?