Dwór Artusa przyjął gościnnie Katarzynę Grocholę, autorkę książek - m.in. "Nigdy w życiu", "Ja wam pokażę", "Serce na temblaku", które ostatnimi czasy stały się lekturą obowiązkową dla wielu pań. Na spotkanie przybyły tłumnie przedstawicielki płci pięknej oraz nieliczni panowie - niektórzy z nich nie wytrzymywali napięcia i ostentacyjnie opuszczali widownię. Grochola chętnie odpowiadała na wszelkie pytania, także te, które miały niewiele wspólnego z literaturą. Z lubością oddawała się wspomnieniom, posługiwała dygresjami i udzielała oryginalnych wskazówek: jedną z nich była ta, aby częściej korzystać z pomocy... swego anioła stróża.
Grochola zdradziła, iż pisze scenariusz do nowego filmu opartego na jej książce: - Mam nadzieję, że tym razem będę mogła podpisać się pod filmem. Niestety, ekranizacja "Nigdy w życiu" nieco mnie rozczarowała.
Grafomani i poeci
Tuż po spotkaniu z Grocholą odbył się konkurs jednego wiersza. Organizatorami spotkania było czasopismo literacko-artystyczne "Undegrunt", Urząd Miasta Torunia i Piwnica pod Aniołem, w której odbywało się spotkanie miłośników poezji. Zadaniem uczestników było odczytanie swojego wiersza, a następnie przekazanie maszynopisu jury.
Główna nagroda to 500 zł, drugie miejsce zaś uhonorowane było statuetką "skrzydła anioła" i kwotą 250 zł. Jury postanowiło również wyłonić spośród odczytanych wierszy najgorszy, za to niechlubne wyróżnienie nie przyznawano jednak nagrody.
Śmiałków było sporo - wśród nich "Majka z Nowego Miasta", która nie zważając na regulamin konkursu, pojawiała się na scenie niczym natrętny refren. Najmłodszą uczestniczką była Zuzia Szulist, 15-letnia uczennica toruńskiego gimnazjum. - To mój debiut - mówi poetka - dotychczas pisałam do szuflady. Nie liczę, że wygram, mam tylko nadzieję, że mój wiersz nie okaże się najgorszy.
- Poziom imprezy jest niestety niski - _twierdzi Paweł Tański, jeden z jurorów. - Sporo tu tekstów grafomańskich. I nic się nie da z tym zrobić: jak bowiem nauczyć grafomana pisać? Są jednak nazwiska i wiersze, które zasługują na uwagę - Michał Tabaczyński, Cezary Dobies, Marcin Jurzysta - to poeci, których słucha i czyta się z przyjemnością_.
Wyróżnionych zostało czterech uczestników konkursu: Rafał Derda, Piotr Makowski, Michał Tabaczyński i Olga Sokal. Pierwsze miejsce przyznano Derdzie, drugie przypadło w udziale Tabaczyńskiemu.
