Spis treści
- Bloki przy ul. Celulozowej we Włocławku – jest pozwolenie na użytkowanie
- Taki jest termin zasiedlenia bloków przy ul. Celulozowej we Włocławku
- Tyle mieszkań powstało przy ul. Celulozowej we Włocławku
- Tak wyglądają nowe bloki przy ul. Celulozowej we Włocławku
- Tyle trzeba zarabiać, żeby starać się o mieszkanie przy ul. Celulozowej we Włocławku
Bloki przy ul. Celulozowej we Włocławku – jest pozwolenie na użytkowanie
W ramach drugiego etapu projektu Celulozowa we Włocławku powstały 144 mieszkania na wynajem na czas nieoznaczony. Ostateczną listę najemców 142 mieszkań podano do publicznej wiadomości 1 grudnia 2023 roku (dwa pozostałe mieszkania przeznaczone są dla osób wykonujących zawody deficytowe). Bloki przy ul. Celulozowej są już w zasadzie gotowe i już wkrótce – jeszcze w pierwszym kwartale 2024 roku – wprowadzą się tam mieszkańcy. Spółka MBM otrzymała już pozwolenie na użytkowanie budynków, natomiast końcowy odbiór inwestycji zaplanowano na 20 marca 2024 roku.
„W dniu 23 lutego 2024 roku Spółka Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe otrzymała decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z instalacją fotowoltaiczną do potrzeb własnych, hydroforni i 3 śmietników oraz kompleksowym zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu, drogami wewnętrznymi i 158 miejscami postojowymi. Decyzja jest prawomocna. Odbiór końcowy Inwestycji to 20.03.2024 r.” - poinformowała spółka MBM w mediach społecznościowych.
Taki jest termin zasiedlenia bloków przy ul. Celulozowej we Włocławku
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowych bloków już w pierwszym kwartale 2024 roku. Pierwsi włocławianie wprowadzą się tam 21 marca 2024.
- 21 i 22 marca kolejni włocławianie wprowadzą się do mieszkań przy Celulozowej. Decyzja o pozwolenie na użytkowanie już wydana. Za niespełna miesiąc 144 rodziny zamieszkają pod nowym adresem – przekazał na Facebooku prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.
Tyle mieszkań powstało przy ul. Celulozowej we Włocławku
Dwa bloki, do których w marcu 2024 roku wprowadzą się włocławianie, to drugi etap projektu. Przypomnijmy, że w ramach pierwszego zbudowano tam cztery bloki z 288 mieszkaniami na wynajem na czas nieoznaczony. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się jesienią 2022 roku. Na budowę miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego dotację w wysokości 58 milionów złotych.
W ramach drugiego etapu zbudowane zostały dwa bloki ze 144 mieszkaniami. Za realizację zadania odpowiada Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. Na realizację drugiego etapu projektu Włocławek również pozyskał dofinansowanie - ponad 41 milionów złotych z Funduszu Dopłat. Wykonawcą zadania jest firma PEKABEX BET S.A, która jako jedyna złożyła ofertę w ogłoszonym jesienią 2022 roku przetargu. Prace wyceniła na 54 882 220,21 zł.
Tak wyglądają nowe bloki przy ul. Celulozowej we Włocławku
Budowa dwóch bloków przy ul. Celulozowej rozpoczęła się pod koniec 2022 roku. Budynki – podobnie jak dwa pierwsze bloki – powstały z prefabrykatów. Jeden blok ma trzy klatki, drugi pięć. Łącznie znajdują się w nich 144 mieszkania, o różnej powierzchni – od 27 do 74 metrów kwadratowych (w tym także dla osób z niepełnosprawnościami). Mieszkania będą wykończone w standardzie pod klucz. Zagospodarowany zostanie także teren wokół budynków – będą m. in. miejsca parkingowe, tereny zielone i plac zabaw dla dzieci.

Tyle trzeba zarabiać, żeby starać się o mieszkanie przy ul. Celulozowej we Włocławku
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Włocławek w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasto Włocławek, osoby ubiegające się o mieszkanie musiały spełniać pewne kryteria dochodowe. W uchwale określono ile może wynosić maksymalny miesięczny dochód mieszkańców ubiegających się o najem lokalu mieszkalnego na czas nieoznaczony. Średni miesięczny dochód w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie trzech miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym złożono wniosek, nie może przekraczać kwoty:
350 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym;
365 procent najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym, w przypadku osoby niepełnosprawnej;
320 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym;
335 procent najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym, w rodzinach z osobami niepełnosprawnymi.
