(PUB)
Potęgowo pokazało w Chojnicach swoją potęgę...
Potęgowo pokazało w Chojnicach swoją potęgę... fot. PIOTR HUKAŁO
Nie najlepiej przygodę z IV ligą rozpoczęła drużyna rezerw Chojniczanki.

W inauguracyjnym meczu podopieczni Bartosza Nartowskiego przegrali na własnym boisku z Pomorzem Potęgowo 1:3 (0:0). Nie pomogła nawet pomoc aż 5 zawodników z ekipy drugoligowca.

JANTAR/CHOJNICZANKA II: Primel - Arndt, Michalak, Kaśnikowski, Śliwiński (70. Błaszczak), Tarnowski (70. Jasiński), Liegenza, Zalewski, Lenart, Skiba (55. Stanisławski), Sikorski (75. Warnke).

Pierwsza połowa nie wyróżniła się niczym szczególnym. Wiele niedokładnych podań, bardzo ostra, a momentami wręcz brutalna gra - tak można opisać pierwsze 45 minut.

Najlepszą sytuację w tej części gry goście wypracowali sobie w 30. min, kiedy wychodzącego na czystą pozycję napastnika Potęgowa sfaulował Karol Michalak. Sędzia za to zagranie ukarał Michalaka czerwoną kartką i Jantar/Chojniczanka II musiała radzić sobie przez resztę spotkania w "10". Na minutę przed przerwą Dawid Sikora był bardzo bliski zdobycia bramk. Jego strzał sprzed pola karnego o centymetry minął jednak bramkę gości.

Zaraz po wznowieniu gry Adrian Ligenza próbował strzałem ze środka boiska zaskoczyć bramkarza gości - ten jednak nie dał się przechytrzyć i pewnie złapał piłkę. W 61. i 68. min podopieczni Nartowskiego stracili bramki niemal w identyczny sposób. Podania w "uliczkę", wyprowadzające napastników Pomorza na pozycje "sam na sam" z Damianem Primelem, wykorzystali Łukasz Stasiak i Marcin Staszczuk. Honorową bramkę dla zespołu z Chojnic zdobył na 2 minuty przed końcem Adrian Ligenza, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Adamie Stanisławskim. Nadzieja na remis nie trwała długo. W doliczonym czasie gry Łukasz Stasiak po raz drugi pokonał golkipera gospodarzy.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Polonia Gdańsk - Huragan Przodkowo 2:0, GTS Pszczółki - Orlęta Reda 1:2, KP Starogard Gdański - Olimpia Sztum 1:2, Pogoń Lębork - Wietcisa Skarszewy 4:1, Czarni Czarne - Arka II Gdynia 0:4, Jantar Ustka - Pomezania Malbork 3:3, Wierzyca Pelplin - Powiśle Dzierzgoń 0:2.