Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brawo! I LO w Inowrocławiu trzecią szkołą w Polsce!

red
Na zdjęciu tegoroczni uczestnicy olimpiad społeczno-historycznych wraz z opiekunem: Bartosz Lusiak, Paweł Daroszewski, Kamil Szałecki, Damian Grabski, Małgorzata Puła, Kamil Polewski, Wiktor Jarzynowski, Mikołaj Kurek, Mikołaj Kałużyński, Michalina Pawłowska, Kamil Kalka, dr Sławomir Drelich, Jakub Balmowski i Jakub Luber.
Na zdjęciu tegoroczni uczestnicy olimpiad społeczno-historycznych wraz z opiekunem: Bartosz Lusiak, Paweł Daroszewski, Kamil Szałecki, Damian Grabski, Małgorzata Puła, Kamil Polewski, Wiktor Jarzynowski, Mikołaj Kurek, Mikołaj Kałużyński, Michalina Pawłowska, Kamil Kalka, dr Sławomir Drelich, Jakub Balmowski i Jakub Luber. Nadesłane
I LO w Inowrocławiu im Jana Kasprowicza zajęła trzecie miejsce w kraju w olimpiadach społeczno-historycznych.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH ogłosiło wyniki rankingu olimpiad społeczno-historycznych za rok 2018, uwzględniający wszystkie ogólnopolskie olimpiady obejmujące swoim zakresem wiedzę o społeczeństwie oraz historię.

Fenomenalny wynik osiągnęło I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, które zostało sklasyfikowane na III miejscu w kraju.

Inowrocławski Kasper został wyprzedzony jedynie przez renomowane licea: XII LO we Wrocławiu i V LO w Krakowie.

Uczniowie Kaspra w ubiegłym roku zdobyli aż 16 tytułów laureatów i finalistów z olimpiad społeczno-historycznych: Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiady Wiedzy o Prawie, Olimpiady Wiedzy o III RP, Olimpiady Wiedzy Historycznej, Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, Olimpiady Wiedzy o UE i Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Dr Sławomir Drelich, opiekun działającego w Liceum Jana Kasprowicza Koła Politologicznego i nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, zdradza przyczyny sukcesu młodych adeptów wiedzy o społeczeństwie i historii: „Rzecz w tym, aby zgromadzić grupę młodych ludzi żądnych wiedzy, którzy interesują się polityką, stosunkami międzynarodowymi i sprawami społecznymi. Jeśli wykażą się pracowitością i determinacją, a przy tym będą potrafili współpracować i pozytywnie ze sobą rywalizować, to sukces musi się pojawić”.

Wszyscy podopieczni dra Drelicha są uczniami klas społeczno-prawnych, którzy realizują materiał rozszerzony z wiedzy o społeczeństwie i historii. Na zdjęciu tegoroczni uczestnicy olimpiad społeczno-historycznych wraz z opiekunem: Bartosz Lusiak, Paweł Daroszewski, Kamil Szałecki, Damian Grabski, Małgorzata Puła, Kamil Polewski, Wiktor Jarzynowski, Mikołaj Kurek, Mikołaj Kałużyński, Michalina Pawłowska, Kamil Kalka, dr Sławomir Drelich, Jakub Balmowski i Jakub Luber.

Gratulujemy!

Nauczyciele z inowrocławskiego Kaspra po raz kolejny przygotowali przedstawienie, którym zachwycili swoich uczniów.Kilka lat temu Elżbieta Piniewska, polonistka z ILO, zaproponowała swoim kolegom z pracy, by wspólnie przygotowali coś na dzień ucznia. Miał to być rewanż za przedstawienie, które na dzień nauczyciela przygotowali dla nich uczniowie. Nauczyciele zgodzili się. Po godzinach spotykali się, by wspólnie dopieszczać swoje role. Najpierw był "Mam talent", potem "PRL-iada", "Bajki dla potłuczonych", western "W samo południe", a przed rokiem - "Belfry z Kaspra na Olimpie".Ich występy każdorazowo spotykały się z olbrzymim entuzjazmem publiczności. Dziś nikt już sobie nie wyobraża dnia ucznia bez Belfrów z Kaspra na scenie.- Staramy się co roku zaskoczyć młodych ludzi i pokazać im, że mamy dystans do siebie i że sztuką należy się bawić - mówi Elżbieta Piniewska. - Myślę, że dla młodych ludzi najważniejsze jest to, że widzą nas nauczycieli w zupełnie innej odsłonie - dodaje.W poniedziałkowe przedpołudnie wystawili sztukę pt. "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". - W sposób naturalny wiąże się to ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Pobawiliśmy się w polce, w tangu, a przede wszystkim pobawiliśmy się tekstami Juliana Tuwima - podkreśla Elżbieta Piniewska.Aktorzy po raz kolejny wstąpili na wyżyny swoich umiejętności. I po raz kolejny otrzymali owacje na stojąco.Przedstawienie będzie można obejrzeć jeszcze tylko raz. O tym, jak zdobyć wejściówkę na to niesamowite wydarzenie, napiszemy na łamach "Pomorskiej". <script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/2716449c-4609-ff9b-0931-6db6a9fdf29b,3ddca50f-18a4-b768-15b7-eb44f54d3d75,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Belfry z Kaspra, czyli kolejna niesamowita premiera nauczyci...

Kolorowe kompozycje wkrótce ozdobią Inowrocław. W tym roku dekoracje kwiatowe stworzy ponad 154 tys. roślin.- Wiosnę będzie można dostrzec nie tylko w Solankach. Bratki, których nasadzenia właśnie się rozpoczęły, upiększą również miejskie skwery - zapewnia Adriana Herrmann, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia. Łącznie zamówiono 40 tys. sadzonek bratków o barwie białej - 6 tys., żółtej - 22 tys. i niebieskiej - 12 tys. Natomiast letnia obsada obejmie 114860 szt. roślin ozdobnych. Wśród nich są m.in. różnokolorowe begonie, aksamitki, pelargonie, surfinie, irezyny.Koszt wszystkich sadzonek to ponad 130 tys. zł.Flash Info odcinek 5 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

Wiosna wkracza do Inowrocławia. Dekoracje kwiatowe za ponad ...

Te imiona w 2018 roku w Inowrocławiu nadano tylko raz. Wykaz imion na kolejnych slajdach >>>>

Aayan, Debora, Cyntia... Oto najrzadsze imiona w Inowrocławiu [lista]

Flash Info odcinek 5 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska