Brązowy dzień naszych lekkoatletów na HME masters w Toruniu

HME masters w Toruniu
HME masters w Toruniu Archiwum
Do piętnastu wzrosła ilość medali, jakie sportowcy woj. Kujawsko-pomorskiego zdobyli na Halowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce Masters, jakie odbywają się w Toruń Arena.

W piątym dniu sportowej rywalizacji, kolejny medal, drugi brązowy, zdobył grudziądzanin Karol Górny (M40). Po emocjonującym finiszu, podobnie jak to było w finałowym biegu na 400m, uplasował się na trzecim miejscu. Także drugi brązowy medal zdobył Wacław Krankowski(M70). Po wyrównanej rywalizacji w rzucie młotem Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, głównego organizatora mistrzostw, uplasował się na trzecim miejscu. W sumie mastersi z naszego województwa mają na swoim koncie 15 medali (4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych).

W klasyfikacji medalowej polscy mastersi ciągle są liderem. Zgromadzili 156 medali (65 złotych, 51 srebrnych i 40 brązowych). Drugie miejsce ze 162. medalami utrzymują Niemcy (58 złotych, 54 srebrne i 50 brązowych).

W piątek, szóstym dniu zmagań, odbędą się przede wszystkim finały biegów na 200m i 60m p.pł.. Ponadto przewidziano skoki o tyczce, w dal, trójskoku oraz na stadionie rzuty oszczepem i młotem. Natomiast na wydzielonym pasie jezdni ul. Bema odbędzie się chód na 5km.

Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny, a szczegółowy program zawodów w Arenie Toruń znajduje się na stronie mistrzostw – emaci2024.com