Brodnica. Aktywna rekreacja. Wiosenny turniej amatorów koszykówki.

(ever)
Marek Ewertowski
Hala "Księżniczka" gościła amatorskie drużyny koszykarzy. Przyjechało siedem drużyn z różnych rejonów Polski.

W dwudniowych zawodach drugiej edycji turnieju koszykówki "Wiosna 2010" o puchar burmistrza Brodnicy, wzięły udział amatorskie ekipy miłośników koszykówki z różnych stron Polski. Na starcie stanęło siedem zespołów, podzielonych na trzy grupy. Zwycięzcy eliminacji zagrali w finale. W turnieju wystąpiły drużyny z Działdowa, Iławy, Pruszkowa, Torunia, Nowego Miasta Lubawskiego i Brodnicy.
W swoich grupach zwyciężyły i zagrały w finale ekipy Crooklyn Dodgers z Pruszkowa, UKS Trójka z Działdowa i Sparta I z Brodnicy.
Gospodarze turnieju brodnicka Sparta po wygranej z UKS Trójką (53-40) nie sprostali koszykarzom z Crooklyn Dadgers i przegrali mecz o pierwsze miejsce w turnieju (44 - 56). Puchar burmistrza Brodnicy powędrował do Pruszkowa.
- To bardzo fajna impreza rekreacyjna. Dobrze, że klub Sparta organizuje taki turniej. Prawie wszyscy uczestnicy zawodów zapowiedzieli przyjazd za rok - mówi Michał Kalisz, członek ekipy brodnickiej Sparty, która zajęła drugie miejsce w turnieju.
Organizatorem dwudniowego turnieju rekreacyjnego był klub sportowy Sparta. Puchary i dyplomy ufundował organizator i brodnicki magistrat.