Ewenementem tego konkursu będzie udział zespołów i grup instrumentalnych, gdzie fortepian czy pianino nie są instrumentami wiodącymi.
W przesłuchaniach weźmie udział 21 grup muzycznych: Kwartet Dęty z Brodnicy, Trio Fortepianowe z Grudziądza, Trio z Sierpca, Zespół Smyczkowy z Chełmna, Zespół Akordeonowy z Grudziądza, Kwartet Saksofonowy z Sierpca, Varius Quartet z Bydgoszczy, Trio Gitarowe z Brodnicy, Zespół Fletów Prostych ze Słupska, Kwartet Klarnetowy z Wejherowa, Trio Fortepianowe z Białegostoku, Trio Klarnetowe z Sopotu, Trio z Warszawy, Trio z Katowic, Kwartet Mazowsze z Warszawy, Kwartet Fortepianowy z Poznania, Kwartet Smyczkowy z Katowic, Kwintet Fortepianowy z Poznania, Trio z Łodzi, Trio Smyczkowe z Dąbrowy Górniczej, Kwintet Fortepianowy ze Szczecina.
Impreze patronuje burmistrz miasta Brodnicy.
Brodnica. Chopin Ensemble - pod patronatem "Gazety Pomorskiej"
(bd)

Uczniowie szkół muzycznych I stopnia z całego kraju wezmą udział w I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej Chopin Ensemble. Impreza pod naszym patronatem rozpocznie się 20 maja.