Brodnica. Dwa zwycięstwa i awans do półfinału

Tekst i fot. Marek Ewertowski
Podopieczni Marka Tuptyńskiego z Gimnazjum nr 1 w Brodnicy wywalczyli na własnym parkiecie, awans do półfinału wojewódzkiego.
Hala widowiskowo-sportowa gościła siatkarzy gimnazjalistów. Po dwóch wygranych chłopcy z Gimnazjum nr 1 awansowali do półfinału wojewódzkiego.

Brodnica. Ćwierćfinałowy turniej siatkówki chłopców szkół gi...

W brodnickiej hali zorganizowano ćwierćfinałowe zawody wojewódzkie w piłce siatkowej chłopców ze szkól gimnazjalnych. Na parkiecie stawiły się cztery drużyny.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych w Brodnicy, siatkarze Gimnazjum nr 1 w pierwszym meczu zagrali przeciwko rówieśnikom z Dębowej Łąki w powiecie wąbrzeskim. Po zaciętym meczu brodniczanie odnieśli zwycięstwo 2:1.

Równolegle - na drugim boisku pod siatką spotkały się drużyny gimnazjalistów z Nowej Wsi i z Gruty. Chłopcy z Nowej Wsi nie dali szans kolegom i wygrali 2:0.

W finale imprezy spotkali się zwycięzcy pierwszych spotkań, drużyna reprezentująca Brodnice i Nową Wieś. Podopieczni Marka Tuptyńskiego pokonali przeciwników, po zaciętym boju, w dwóch setach (25:19 i 28:26). Brodniczanie wygrywając ćwierćfinał wojewódzki awansowali do dalszych gier.

W walce o trzecie miejsce uczniowie z gimnazjum w Dębowej Łące pokonali kolegów z Gruty wygrywając w dwóch setach.